Nie moge podejrzec ukrytych plikow w systemie

Witam!

Problem występuje w komputerze mojej siostry. Prawdopodobnie jest to któryś z wirusów przenoszony na pamięci flash. Niestety sam kompletnie nie umiem czytać logów programów typu OTL, itd, więc taki właśnie log zamieszczam tu: http://www.wklejto.pl/66043.

Proszę o sprawdzenie loga.

Olek.

Brak loga Extras.txt , co jest spowodowane nieprzestawieniem w OTL opcji Extra Registry na Use Safelist. Uzupełnij ten brak w następnym poście.

Infekcji tutaj żadnej nie ma.

Można to w łatwy sposób sprawdzić. Z podłączonymi podejrzanymi dyskami wykonaj raport z USBFix z opcji piątej.

Miałem tego wirusa - strasznie złośliwe i ciężkie do usunięcia.

Nawet Kaspersky nie mógł dać se z tym rady, dopiero jak użyłem ComboFixa pozbyłem się tego.

Aby się zabezpieczyć przed takimi wirusami najlepiej wyłączyć w win autouruchamianie napędów i przenośnych pamięci.

A pendriva też można zabezpieczyć przed automatycznym zarażaniem komputera tworząc na nim folder o nazwie Autorun.inf i ustawiając mu atrybuty na ukryty i tylko do odczytu.

Obecność tego foldera zapobiega wgrywaniu pliku o identycznej nazwie które są często używane przez wirusy (na penie nie może być pliku Autorun.inf bo win nie pozwoli utworzyć tego foldera).