Nie mogę podłączyć internetu poprzez router

Witam, mam router PENTAGRAM i zupełnie nie wiem jak podłączyć go, aby w moim komputerze i w laptopie siostry był internet.

Mój komputer Vista Ultimate SP1 32 bit

Laptop siostry - Vista home premium 32 bit bez SP1 - WIFI

Zupełnie nie wiem co mam zrobić, podłączyłem router do swojego kompa i w laptopie siostry o pojawiło się połączenie bezprzewodowe (PENTAGRAM), że jest połączone, ale nie ma netu. Nigdy nie miałem routera, bardzo bym prosił o napisanie krok po kroku co mam zrobić. W jaki sposób go podłączyć, czy podczas podłączania połączenia muszę być wszystkie zerwane, czy aby działało to muszę po podłączeniu się ze swoim netem połączyć a dopiero potem u siostry. Jak to ma być ?

Mam net Dialog 6 MB/s

net podłączasz do routera, konfigurujesz router i potem podłączasz urządzenia do routera…

routera się do komputera nie podpina… to nie ma działać na zasadzie, że twój komputer udostępnia internet dla routera a potem router dla innych komputerów… to router udostępnia połączenie wszystkim pozostałym urządzeniom…

router musisz skonfigurować odpowiednio w zależności od dostawcy internetu… w dialogu podejrzewam będzie podobnie jak w konfiguracji neostrady… poszukaj sobie na forum, na pewno jest dużo przykładów

jak to się nie podpina do komputera, dobra podłączę internet do routera a gdzie podłączę router ?

Podłączę swój kabel sieciowy do komputera i do routera a router do modemu z Dialogu tak ?

dokładnie modem do routera w miejsce o nazwie WAN a z routera z portów LAN do komputera :slight_smile:

  1. Ok zrobię tak a wtyczkę WIFI z laptopa siostry mam odłączyć czy może być cały czas podłączona ?

  2. I czy jak podłączam router to muszę być ze swoim netem (Dialog) rozłączony ?

Nareszcie udało się, podłączyłem tak jak napisał pysiu, następnie skonfigurowałem poprzez IP które wpisuje się w przeglądarce. Ogromnie wam dziękuje, wielki szacun dla stefard i pysiu.

Wesołych świąt :smiley:

witam jak mam podłaczyc Router Pentagram Cerberus P6331-42 do neostrady tak zeby był net Pc+laptop Modem do neostrady to Sagem

linię telefoniczną wpinasz w router… konfigurujesz odpowiedni router (wpisz sobie w google konfiguracja neostrady na routerze, wszędzie tak samo się robi) i na koniec kompa wpinasz kablem do routera a lapek chodzi przez WiFi(które też musisz sobie ustawić na routerze)…