Nie moge podmienic biblioteki dll

Witam mam uszkodzona biblioteke w windowsie scaignelem sobei nową i gdy chce ją podmienic wyskakuje mi otsrzezenie

Nie mozna przeniesc Shell32. Plik o podanej nazwie juz istnieje. Podaj inną nazwe pliku.

Nie wiem co mam zrobic musze wymienic tą biblioteke, bo mam problemy z kompem pomocy :frowning:

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Spróbuj zrobić tak:

  1. Pobierz bibliotekę shell32.dll i umieść ją np. bezpośrednio na partycji systemowej (np. C)

  2. Uruchom system w trybie awaryjnym

  3. Skopiuj bibliotekę shell32.dll do katalogu C:\Windows\system32

  4. Uruchom ponownie komputer.

windows xp, jak moge uruchomic w trybie awaryjnym nigdy przedtem tego nei robilem

Mała instrukcja przedstawiająca w jaki sposób należy uruchomić system w trybie awaryjnym:

niestety nie pomoglo nie moge wogole uruchomic komputera w tym trybie awaryjnym robie tak jak powiedziales wybeiram tryb awaryjny poczym uruchamia mi sie normalnie komputer :frowning: sa mzoe jeszcze jakeis inne sposoby?

kliknij na bibliotece prawym, wybierz zmień nazwę i dopisz przed shell

np. jedną literkę i ok., prawdopodobnie zgłosi się ochrona plików systemowych, że zostały podmienione pliki itd., - anuluj, i przekopiuj nową shell32 do system32(biblioteka jest w system32) - starą zachowaj na wszelki wypadek, zawsze możesz z powrotem zmienić nazwę itd.

Użyj Replacera ze strony

http://www.xpsta.w8w.pl/Replacer.rar

jak sie posluzyc tym replacerem mozna prosic krotka instrukcje??? bo kurde bez tej biblioteki windows mi sie sypie musze ją jakos podmienic:(

Zrób tak jak napisał rixx. Kiedyś miałem podobny problem i jak zmieniłem nazwę pliku to przegrałem bez problemów. Tak jest chyba z większością plików .dll