Nie mogę połączyć sie na ftp przez Total Commander

Witam

Mam adresy Ftp i chcę uzyskać z nimi połączenie, ale nie mogę, natomiast jak wyłaczę zaporę windows nie ma żadnego problemu, połaczenie jest prawidłowe.

Moje pytanie jest jak ustawić zaporę windows (skonfigurować ) aby była włączona i jednocześnie korzystać z Total Commander. Być może należy coś wpisać w zaporze, próbowałem dodawać do wyjątków TC ale nic z tego, przy włączonej zaporze nie mam połączenia.

ustaw w TC połączenie z FTP w trybie pasywnym.

(zafajkuj opcję użyj trybu pasywnego do transferu)

w trybie aktywnym klient ftp otwiera porty nasłuchowe i serwer się z nimi łączy, jeśli zapora windows blokująca ruch przychodzący jest włączona, wtedy ustanowienie połączenia nie jest możliwe.

Witam

Mimo, że w zaporze windows w zakładce wyjątki jest dodany TC, a także zaptaszkowałem tryb pasywny dalej nie można uruchomić wejścia na FTP, a wyłączając zaporę można.

W odpowiedzi na twój problem muszę zadać pytanie. Czy w chwili łączenia nie wyskoczyło okienko zapory informujące że program jest zablokowany? Rozwiązując ten problem próbował bym zalogować się ręczenie za serwer ftp. wywołaj uruchom (windows + r) tam wpisz ftp kolejno open adres strony login, hasło i dir w po każdym z tych poleceń wciśnij enter. W momencie zatwierdzenia enterem polecenia dir powinna odezwać się zapora w niej kliknij Odblokuj. Nie wiem czy Total Commander w zaporze w zakładce wyjątki nie posiada własnego wpisu. Jeśli jeszcze nie rozumiesz jak połączyć się z serwerem ftp to odpisz to napiszę aplikację która zrobi to za ciebie.

Tu masz zrzut ekranu logowania się do konta ftp

ftp.jpg

Aby wyjść z serwera ftp wpisz bye i naciśnij enter :slight_smile: Jest jeszcze jedna możliwość logowania do konta przez IE 5 + jeśli to nie zadziała to ja już nie wiem :frowning:

Usuń go z listy. Zapora ponownie zapyta, zaakceptujesz - może pomoże.