Nie mogę połączyć się przez Wi-Fi z tabletem

Witam,

Mam router z tp link i nie mogę połączyć się z tabletem. Żeby było śmieszniej to na jednym tablecie (Kiano) i laptopie (Toshiba) wi-fi działa, a na drugim tablecie (Prestigio Multipad) nie działa… Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak rozwiązać problem i czy w ogóle da się go rozwiązać?

A wcześniej śmigało?

Sieć jak zabezpieczona?

Możliwe że włączone jest filtrowanie po adresach MAC, podaj więcej szczegółów na temat sieci.

Nie, od nowości na tablecie wi-fi nie działa… Tak, sieć jest zabezpieczona.

Dodane 14.12.2012 (Pt) 20:51

a mógłbyś napisać jak to sprawdzić i o jakie szczegóły Ci chodzi, bo nie jestem za bardzo ogarnięta w tych sprawach, sorry…

Musisz zalogować się na swój router pod adresem 192.168.1.1 (wpisujesz w przeglądarce tak jak stronę internetową) nazwą użytkownika i hasłem. W panelu konfiguracyjnym należy odszukać zakładki Wireless i MAC Filtering. Jeśli filtrowanie jest włączone (enabled) i dodane są jakieś urządzenia no to masz 2 opcje:

  1. wyłączyć filtrowanie po adresach MAC (disabled) i spróbować się połączyć

  2. sprawdzić w jakiś sposób adres MAC karty wifi w tablecie i dodać go do istniejącej listy

Jeśli filtrowanie jest na starcie wyłączone, a ty nie możesz się połączyć z siecią, problem może leżeć gdzie indziej.

Nie możesz połączyć się z siecią, okej to wiemy, ale na czym ten brak połączenia polega? Nie łączysz się w ogóle z siecią bezprzewodową, tj. wyskakuje jakiś błąd lub nie przyjmuje hasła, lub po prostu jest napisane nie połączono? Czy może łączysz się z siecią bezprzewodową, hasło pasuje, zostajesz uwierzytelniona, otrzymujesz adres IP, ale nie masz tylko i wyłącznie połączenia z internetem?

jak wpisze hasło to pisze zapisano i jak chce wybiore siec naciskam połącz to nic sie nie dzieje dzieki za pomoc wpisałam ten adres w przeglądacrce tylkoo mam problem bo nie wiem o co chodzi z tym loginem i hasłem

Skoro pyta Cię o login i hasło, to znaczy, że jesteś połączona z siecią. Jeśli nie konfigurowałaś routera, to prawdopodobnie login oraz hasło jest domyślne i znajdziesz je pod routerem lub w instrukcji obsługi, ewentualnie przy pomocy wyszukiwarki znajdziesz listę routerów i domyślnych haseł.

Uruchom jeszcze wiersz polecenie w systemie i podaj wynik poniższego polecenia.

ipconfig /all