Nie mogę połączyć się z internetem!

W innym temacie zgłosiłem, że mam problem z dźwiękiem ale jakoś ten dźwięk przywróciłem.

Za to pojawił się inny problem.

Komputer niby się łączy z netem ale tak na prawdę nie ma z nim połączenia.

System nie zgłasza problemów a łączności nie ma.

Monitorki na trayu pokazują, że jestem połączony a tak nie jest.

Co się do stu kartaczy dzieje w moim kompie.

Wszystkie problemu zaczęły się od instalacji kamery Labteca, który coś namieszał w systemie.

Kiedy pisałem że mam problem z dźwiękiem to net chodził a kiedy odinstalowałem kartę dźwięku a potem zainstalowałem, dźwięk wrócił a szlag trafił net.

PS

Teraz pisze z innego i jak widać połączenie działa i internet działa.

Problem jest z pierwszym komputerem gdzie mam Vistę.

A proxy ok?

A coś się mogło samo poprzestawiać?

Przecież dosłownie przed chwilą wszystko normalnie chodziło.

W którym miejscu sprawdzić co z tym proxy?

Czy używasz przez router?

Nie , nie mam routera.

Używam SpeedToucha modemu Thompsona.

Wszystko chodziło jak trzeba a teraz kicha.

Próbowałem odinstalować, ale teraz z kolei mam problem w ogóle z zainstalowaniem i uruchomieniem modemu.

Czy ktoś mi podpowie jakie dokładnie dane trzeba wpisać dla tepsy.

Chodzi o kreatora modemu gdzie trzeba wybrać PPoE, czy coś w tym guście i następnie 8.35 lub inne parametry.

Ja nie wierzę serwisowi neo bo czasami opowiadają głupoty.

Oczywiście instalowałem i wpisywałem różne dane w konfiguracji modemu a potem modem uznał, że jest OK, tyle że po łączeniu mam dalej podana informacje, że mam połączenie a go nie ma dalej.

Czy to może być uszkodzenie płyty głównej?

Jak instalujesz modem to nalezy wybrac PPPoA VCMUX 0/35.

Dodane 20.09.2009 (N) 18:46

Na windowsem xp powinno zanistalować protokól internetowej wersji 6 TCP/IPv6. Jeszcze dodatkowo musisz wpisac adresy DNS 192.204.152.34 i oraz 217.98.63.164.

Nie kumam.

Przecież ostatnio nic takiego nie wpisywałem przy instalacji i chodziło.

Przecież ja nie konfiguruje routera.

A gdzie konkretnie wpisuje się te DNS?

Myślę sobie tak.

Jeśli skopałem coś w systemie przez instalację tej kamerki w gniazdach USB, to może modemo-router temu zapobiegnie (formatowaniu i stawianiu systemu od nowa) bo w jednym i drugim wypadku wejdę do 2 komputerów przez gniazda Ethernet.

Czy tak?

Nie mogę od nowa zainstalować sterów na gniazda USB, bo Vista sama się pcha i instaluje na chama swoje stery przy rozruchu.

I tak na koniec.

Kiedyś miałem podobny problem (jeszcze na Win98), że niby był internet, ale go nie było i skończyło się na formatowaniu.

Taką też informację dostałem z serwisu TPSA ale też poprzednio podano mi, że mam wpisać PPPoE i 8.35 więc widać jak na dłoni, że serwis jest totalnie zakręcony.

A co z ręczną aktualizacją sterownika? Próbowałeś ręcznej instalacji?

Z tego wszystkiego to już rozum odmawia posłuszeństwa.

Myślę, też sobie, że jak dalej będę miał na Viście problemy z netem to zastanawiam się nad udostępnianiem netu z tego komputera co piszę.

Czy można z XP połączyć Vistę kablem Ethernet i z XP udostępniać net dla Visty?

Przynajmniej chwilowo zaoszczędziłbym na routerze bo wtopiłem pieniądze na nowy komputer i nie mam kasy na cokolwiek, no chyba że za 10 zł wydzierżawię LiveBoxa na 12 miesięcy.

Przeniesiony z Problemy :arrow: Sieci komputerowe