Nie mogę połączyć się z routerem Netgear

Witam,

Do tej pory korzystałem z internetu radiowego, teraz zakupiłem internet z Orange + router.

Laptopy łączą się z routerem bez problemu, a komputer stacjonarny mimo, że wykrywa sieć gdy naciskam połącz i przy routerze naciskam przycisk Npush, żeby odbezpieczyć, komputer się łączy przez długi czas i nagle połączenie jak i cała sieć domowa znika dla komputera, aż do odświeżenia dostępnych połączeń.

Komputer łączy się bez przeszkód z niezabezpieczonymi sieciami osiedlowymi.

Czy może to być spowodowane anteną kierunkową? Ale gdyby był słaby zasięg to by nie wykrywał w ogóle…

Macie może pomysł co może być nie tak?

System operacyjny Windows XP.

Odpuść sobie Npushe i inne gadgety, które działają jak chcą.

Normalnie go podłącz i podejrzewam że problem zniknie.

pzdr

Nie mogę go podłączyć przez kabel, bo odległość od routera jest spora.

Czy chodzi o coś innego?

Z jakim SP? Jaki rodzaj zabezpieczenia jest ustawiony w routerze.

SP3, Zabezpieczenia WPS i chyba klucz WPA

No właśnie z technik WPS masz zrezygnować i najzwyczajniej w świecie ustalić hasło i skorzystać w WPA2 z AES.

pozdrawiam

Problem wygląda na niezgodność karty sieciowej z routerem, a raczej z systemem zabezpieczeń. Na czas testów polecam wyłączenie wszelkich zabezpieczeń, ustalenie ręcznie stałego kanału i przypisanie stałego IP dla klienta. Router DGN1000 jest zgodny z WPS, ale z urządzeniami nowymi i najlepiej Netgeara. Co do ustawiania ręcznego hasła to również polecam WPA2 (WPA lub WEP nie pozwolą na wykorzystanie potencjału nowego standardu N).

Wita, po powrocie do domu wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia routera…

Cały czas podczas łączenia wyświetla się czekanie na odpowiedz… :cry:

Dodane 11.02.2011 (Pt) 21:58

Pomogła wymiana karty sieciowej, na nowszy model.

Czyli jednak dobrze myślałem-nie wszystkie karty sieciowe dobrze współpracują z każdym routerem. Ze swojego doświadczenia wiem, że netgear WNA1100 dobrze działa zarówno z routerami linksysa, jak i tp-linka i netgeara. Dobra karta sieciowa draft n za niewielkie pieniądze.