Nie mogę połączyć się z routerem TP-Link wr1043nd


(P Victor) #1

Witam wszystkich,

Tak to już było ale przenieśli na śmietnik z powodu złego opisu tematu.

Mam router TP-Link WR1043ND połączony z modemem Arris przez Vectre, mogę się połączyć z netem tylko przez kabel tz. kabel do modemu->modem do routera->router do laptopa (Samsung RC710)

I tak to wszystko działa przez WLAN ale już po odłączeniu kabla od laptopa i próbą połączenia się w routerem wyskakuje mi "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią XYZ"

W routerze wszystko mruga jak powinno, restartowałem go set razy na różne sposoby i modem tez. + sterowniki na 100% mam takie jakie powinny być, utworzyłem własną sieć wifi.

Pomóżcie błagam! !!


(-=RaFaL=-) #2

Kabel który dostałeś z routerem powinieneś podłączyć po modem, w router wpinasz go w wejście WAN pamiętaj że musisz włożyć go odpowiednią stroną bo nie zadziała, potem tylko konfiguracja i zabezpieczenie sieci hasłem i to wsio.


(Dimatheus) #3

Hej,

Prosta kwestia - czy konfigurowałeś w panelu administracyjnym routera (zwykle dostępny w przeglądarce pod adresem 192.168.1.1, ale tylko wtedy, gdy połączenie z siecią lokalną jest ustanowione - w tym przypadku gdy jesteś połączony kabelkiem) ustawienia sieci WiFi? Wygląda na to, że nie. A bez tego nie uda się uzyskać połączenia. Po zalogowaniu się w panelu przejdź do zakładki WiFi bądź Wireless i tak wprowadź odpowiednie ustawienia - tryb zabezpieczenia, szyfrowanie itp.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(P Victor) #4

A chwila,chwila. Pominąłem ważny aspekt sprawy... Otóż w pierwszy miesiącu użytkowania wszystko działało przez wifi. Tak więc jestem pewien że konfiguracje przeprowadziłem poprawnie.


(Dimatheus) #5

Hej,

Całkiem prawdopodobne więc, że ustawienia zostały zresetowane. Podłącz się do routera kabelkiem i dokonaj ponownej konfiguracji WiFi, tak jak pisałem w poprzednim poście.

Dodatkowo sprawdź, czy karta WiFi w komputerze na pewno jest włączona.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(P Victor) #6

Robiłem to już resetowałem wszystko i konfigurowałem a pod koniec w easy setup jest napisane że sieć wifi jest poprawna a karta sieciowa też... No po prostu wszystko pisze że jest ok.


(Dimatheus) #7

Hej,

Wygląda to tak, jakby ustawienia routera były nie do końca poprawne. Dlatego najlepiej zresetować ustawienia urządzenia. Gdzieś na obudowie - zwykle z tyłu - powinien znajdować się przycisk Reset - można wcisnąć go można cienkim patyczkiem bądź wykałaczką. Co najważniejsze trzeba go przytrzymać przez co najmniej 5 - 10 sekund. Krótkie jego wciśnięcie nic nie zmienia i nie czyści ustawień urządzenia. Po resecie ustawień na nowo konfigurujesz urządzenie - przede wszystkim możliwości dostępowe sieci WiFi.

Dodatkowo sprawdź, czy nie jest włączone zabezpieczenie sieci poprzez filtrowanie adresów MAC kart sieciowych. Jeśli to możliwe zrób screen'y ustawień routera w zakładkach dotyczących sieci WiFi i bezpieczeństwa.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(P Victor) #8

Działa! !!

Dzięki wszystkim za pomoc! Pozdrawiam


(Dimatheus) #9

Hej,