Nie moge połączyć się z serverem comodo


(Diwad1515) #1

Mam taki problem :

Chciałem pograć z kumplami w f1 2010 oni używając do łączenia się ze sobą program comodo easyVPN, pobrałem ten program no i gdy próbuje w niego wejsć się zarejestrować albo zalogować to pisze host not found u kumpli dało się normalnie co gorsze nie mogę wbić na żadną stronę comodo ani forum comodo dodam ze mam win xp nie mam żadnego firewola i przeszukałem cały net i nic nie pomogło ( internet radiowy neti ) help !!


#2

rolnixx , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Tomek Matz) #3

Dla pewności sprawdź, czy nie masz aktywnej zapory wbudowanej Windows ... Panel Sterowania -> Zapora systemu Windows.

Z poziomu przeglądarki nie możesz otworzyć np. http://forums.comodo.com/ ?

Sam się od dłuższego czasu przymierzam do przetestowania tego vpn-a, ale jakoś nie mogę znaleźć chwili :smiley: Jutro może przysiądę i w końcu na to zerknę. Może tam gdzieś konieczne jest podanie jakiś parametrów serwera, albo coś.


(Diwad1515) #4

Nie nie mogę wejść na tą stronkę i mam wylączoną zapore


(Tomek Matz) #5

A spróbuj wejść na taką stronę w przeglądarce: http://91.199.212.149/.


(Diwad1515) #6

niestety też nie mogę


(Tomek Matz) #7

Myślałem, że to coś z DNS (przynajmniej tak zasugerował mi jeden z tematów na forum comodo). Myliłem się. Może to jakiś wirus. Zainstaluj jakiś program antywirusowy np. Avira i zrób pełny skan.


(Diwad1515) #8

nie nie to nie wirus po prostu coś mi blokuje ta stronkę i program i wogule wszystko co zwiazane z comodo tylko nie wiem co i jak to odblokować


(Tomek Matz) #9

A np. takie strony jak http://www.kaspersky.pl lub http://www.avg.com możesz otwierać? Czy chociażby stronę aviry http://www.avira.com ?

I spróbuj otworzyć taki adres: http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://forums.comodo.com. Zobaczymy, czy blokada wówczas także zadziała.


(Diwad1515) #10

Pierwsze 3 stronki nie dało rady (tak jak comodo) ale ą 4 otworzyło


(Tomek Matz) #11

To w takim razie na 90% to jest wirus i musisz zrobić skan, czy Ci się to podoba, czy nie. Tu jest podobny temat http://forum.dobreprogramy.pl/wirus-blokuje-strony-antywirusowe-t326462.html, ale nie wiem na ile on jest aktualny (z 2009 r.). Najlepiej będzie jeśli założysz właściwy temat w dziale Bezpieczeństwo. Pamiętaj o wrzuceniu logów z programu OTL http://forum.dobreprogramy.pl/zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html#p1673660.

Powinno się było otworzyć forum comodo, tak się stało? Jeśli tak, to kijowy ten wirus, co nie zmienia faktu, że dobrze by było jakbyś się go pozbył :smiley:


(Diwad1515) #12

to nie wirus mam 2 kompa i on był po formacie i jak do niego podłączyłem neta to było tak samo a on był odrazu po fomacie wiedz wydaje mi się że to może byc coś zablokowane z netem tylko własnie nie wiem co i jak to odblokować.


(Tomek Matz) #13

A może podłączałeś do tego świeżo sformatowanego komputera zainfekowany pendrive? I jeszcze jedno korzytasz z rutera? Bo być może ten wirus potrafi rozprzestrzeniać się po sieci lokalnej (tym bardziej, że nie korzystasz z firewalli, antywirusów).

Jeśli korzystasz z rutera to możesz zobaczyć w jego ustawieniach konfiguracyjnych, czy nie ma tam sekcji "Blokowane strony" lub coś w tym stylu. Choć nie widzę powodu, dla którego ktoś z domowników miałby zablokować strony z softem antywirusowym.


(Diwad1515) #14

zainteresowało mię o tym routerze, ale gdy podłączyłem bezpośrednio kompa do neta z pominięciem routera to było to samo a po 2 to na pewno nie jest wirus robiłem skana na 2 kompie i czysty ten zresztą też !!


(Tomek Matz) #15

Ok, czyli ruter wykluczony. Sprawdź jeszcze plik Hosts http://enter.chip.pl/viewtopic.php?t=27253, czy nie masz tam wpisów związanych z tymi stronami, np. 127.0.0.1

. Możesz go otworzyć przy użyciu zwykłego notatnika. Choć też nie wydaje mi się, żeby to było to.

Żeby całkowicie wykluczyć możliwość wirusa możesz ściągnąć instalację np. Ubuntu http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download. Wypalić na płytkę CD i uruchomić jako Live CD (nie będziesz musiał nic instalować na dysku). Wówczas spróbujesz się połączyć z tymi stronami. Jeśli się uda to jest to coś z Windowsem albo wirus. Jeśli się nie uda (w co wątpię), to będzie oznaczać prawdopodobnie winę po stronie Twojego dostawcy neta.


(Diwad1515) #16

niestety dalej ten sam problem jednak czytałem w necie coś o odblokowaniu jakiś portów. Dodam że program comodo easyVPN jest to program do tworzenia sieći i twoży on mi sieć : połączenie lokalne 3 . Może w tym jakiś problem bo to że nie wchodzi na te strony to to akurat mam gdzieś mi chodzi oto żeby ten program działał a jak ja w niego wchodze i próbuje się zarejestrowac lub zalogować to mi pisze host not found gdzie u moich kumpli wszystko przebiega normalnie


(Tomek Matz) #17

Czyli w pliku Hosts nie masz żadnych wpisów związanych z Comodo? I przez Live CD Ubuntu też nie mogłeś połączyć się ze stroną Comodo? To ja w takim razie wysiadam :smiley: Musisz skontaktować się ze swoim operatorem neta, bo to nie jest normalna sytuacja. Być może ktoś inny z forum jeszcze coś Ci doradzi.

Tego programu comodo easyVPN nie uruchomisz, bo do założenia konta musisz się połączyć z serwerem comodo, a tego z jakiegoś powodu zrobić nie możesz. Tu jest opisany cały proces instalacji http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://easy-vpn.comodo.com/quick_start.html. Porty jakich używa comodo easyVPN to:

443

7777

8000

8010

co można przeczytać tutaj http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cevpn/proxy-support-t44744.0.html


(Diwad1515) #18

Wiele osoób którzy maja netie radioówke skarży sie na ten problem :stuck_out_tongue:


(Tomek Matz) #19

nie wiem skąd to wiesz ... w każdym bądź razie jesteś ich klientem i masz prawo domagać się tego, żeby wszystko działało jak należy.

-- Dodane 05.12.2010 (N) 22:33 --

Udało Ci się może wyjaśnić na czym polegał problem?