Nie mogę połączyć się z siecią bezprzewodową po sformatowani

Cześć! Miałem problemy z windowsem i musiałem go sformatować. Formatowany on był z oryginalnej płyty “Windows xp Home Edition” 2002 razem z Service Pack 3. Mam laptopa fujitsu siemens esprimo mobile v6545…

Po zainstalowaniu i wejściu do systemu klikając start-> połącz z -> jest opcja połączenie sieci bezprzewodowej ale nie było. Zainstalowałem kodek WN6303A miniCard WLAN IEEE802.11 b/g , version: 7.6.0.154, manufacturer: atheros

Po zainstalowaniu go pojawiła się opcja połączenia sieci bezprzewodowej aczkolwiek gdy chcę znaleźć swoją sieć pisze taki komunikat:

Mam taki przycisk przesuwany w laptopie, i jak zawsze się go przesunęło wyskakiwało takie okienko gdzie można było włączyć/wyłączyć wlan czy bluetooth, teraz gdy go przesuwam nic się nie dzieje. Może to dlatego? W sumie to jestem o tym przekonany… ale jaki sterownik wtedy mam na to wgrać? Wszystkie sterowniki które były na płycie od Fujitsi siemens zainstalowałem chociaż jest taki jeden co się nazywa ; Intel R WiFi Link 5300 , version; 12.0.0.73, Manufacturer : Intel i on jakoś dziwny jest nie chcę mi się zainstalować. Gdy klikam w to pole gdzie ma zainstalować pokazuję się okienko z czekaniem i znika i nic się nie dzieje. Bardzo proszę o pomoc bo już męczę się z tym cały dzień…

wrzuć screen Menadzera Urzadzeń lub napisz czy przy jakims urządzeniu nie ma wykrzyknika

Konfiguracja połączenia sieciowego. Nowy system, adresy IP, DNS są przypadkowe, dostosuj je do własnej sieci

Po drugie sterownik do WiFi i tak musisz zainstalować.

Pawko - http://iv.pl/images/08670025599681698129.png

Reos - możesz troszkę dokładniej? A sterowniki WiFi nie wiem które mam zainstalować, gdybym wiedział nie prosił bym o pomoc :wink:

Ze screena widać, że sterowniki masz w porządku. Internet powinien działać.

Oparłem się na tym:

Tę kartę masz prawdopodobnie na płycie głównej i jeśli sterownik przedtem był zainstalowany, to i teraz należy go zainstalować.

P.S. Daj screena z “Połączenia sieciowe”, ponieważ internet powinieneś mieć z karty Atheros Wireless…

Wygląda na to, że karta sieciowa bezprzewodowa jest zainstalowana (chodzi o tę Atheros). Jednak wykrzykniki pokazują, że nie masz sterowników do części urządzeń. Polecam uzupełnić braki, czyli pobrać sterowniki ze strony http://support.ts.fujitsu.com/download/ … %20XP_True (dotarłem do niej stąd: http://support.ts.fujitsu.com/productselect.asp) i zainstalować. Możesz pobierać wszystkie, najwyżej jeżeli któryś już masz, albo nie jest do Twojego laptopa (bo mogą być modele Twojego laptopa z jedną kartą sieciową, a inny model może być z drugą kartą sieciową i jeden ze sterowników może nie pasować. W razie jakichkolwiek wątpliwości proponuję powierzchowną lekturę tematu: jak-instalowac-sterowniki-ponowne-uruchumienie-t489903.html#p3085522

Zrób tak jak podaje komunikat błędu. Możesz też zapoznać się z tym tematem: wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html

Tam prawdopodobnie znajduje się rozwiązanie Twojego problemu.

Czekam na informację, że wszystko działa, ale nie śpiesz się. :wink:

http://iv.pl/images/79236332574972965463.png

no i niby tam jest ale i tak /cenzura/ nie chce szukać, po boku mam taki przesuwany guziczek w którym można było włączać/wyłączać wlan i podejrzewam że to przez to… teraz jak go przyciskam w ogóle nic nie wyskakuję… już mnie szlag trafia…

Jeszcze jedna myśl.

Sterowniki masz na płytach oryginalnych.

Ważna jest kolejność ich instalacji.

Najpierw : chipset, płyta główna, karta graficzna, karta dźwiękowa -komputer już sprawnie działa.

Potem inne karty:sieciowa, wifi, itp.

Może sterownik Intel R WiFi Link 5300 instalowałeś przed sterownikiem płyty głównej i stąd problemy.

A jak mogę odinstalować sterowniki żeby zainstalować je na nowo? Czy zrobić tak jak Adam pisał żeby wszystkie te sterowniki z tej strony zainstalować?

najpierw zainstaluj reszte softu w miejscu wykrzykników prawym myszki i własciwcowości reszta tak jak na obrazku

wwwlu.th.jpg

wchodzi na strone devid.info wklejasz indefikator sprzetowy i klikasz na search jezeli sterownik jest w bazie to ci wyskakuje pobierasz i instalujesz ,

Dodane 03.06.2012 (N) 21:30

na chwile obecna laptop jest podpięty do internetu np przez kabel ?

jeżeli masz internet na laptopie to ktoś może się podpiąć zdanie znaleźć ci sterowniki i zainstalować warunek musisz mieć internet i program teamviewer lub podobny

mam możliwość podłączenia do netu, program mogę ściągnąć aczkolwiek wątpie żeby ktoś mi pomógł z tym

Dodane 04.06.2012 (Pn) 0:16

Ahh dziękuje Wam moje rybki kochane :smiley: Po całym dniu męczenia się z tym wszystko działa, a więc z tej płyty ze sterownikami od fujitsu siemens była tam taka opcja żeby zainstalować najpotrzebniejsze sterowniki, tak właśnie zrobiłem i po uruchomieniu się windowsa na nowo, guzik zadziałał i mogłem włączyć wlan. Potem musiałem wybrać aby windows mógł wyszukać sieć bezprzewodową i włalaa wszystko działa! Dzięki wielkie =D>