Nie mogę połączyć się z siecią domową w routerze Tp - link Mr3420

(Jacu2008) #1

Witam posiadam router Tp Link Mr 3420 ze standardem 3G, 4G.  Problem polega na tym, ze nie dokupowałem do niego ani modemu na USB ani modemu kablowego i chciałbym ustanowić po prostu w nim sieć domową wifi, żebym mógł się łączyć z internetem. Wczoraj udało mi się zrobić sieć domową routera, jest ona widoczna jako sieć domowa, ale mimo wszystko nie mogę się połączyć z internetem, chociaż widzę że siła sygnału jest znakomita.  W czym tkwi problem?  Czy koniecznie muszę dokupić modem do tego routera?

(Longhorn2009) #2

A skąd chcesz brać internet? Bo jeśli nie masz wykupionego żadnego dostępu to na pewno “z powietrza” się nie weźmie. Przynajmniej modem + Aero2 musi być. To, że sieć wifi działa to normalne, ale nie mając dostępu do internetu możesz tylko łączyć się z poszczególnymi komputerami podłączonymi do tego routera.

(roobal) #3

Jeśli nie korzystasz z Internetu mobilnego, wpinasz po prostu kabel od Internetu do portu WAN i tyle. Jeśli jednak korzystasz z sieci 3G, to bez modemu się nie obejdzie. Na przyszłość opisz dokładniej sytuację. Jak pisał kolega wyżej, Internet nie bierze się z powietrze, ktoś musi Ci dostarczyć dostęp do sieci globalnej.

(Jacu2008) #4

Chodzi o to, że próbowałem na różne sposoby łączyć się z internetem. Podłączam kabel do portu wan, w ustawieniach routera to jest zakładce: Szybka konfiguracja: wybieram  opcję żeby łączyć się tylko przez Wan, wpisuję login i hasło, gdyż moim dostawcą internetu jest Orange. Na końcu dostaje powiadomienie że: Gratulacje, Router został skonfigurowany prawidłowo, a mimo to internetu nie ma. Sieć Wifi wykrywana, kabel czy go podłączę czy nie, dalej to samo. Możecie mi  pomóc krok po kroku ? W gniazdku telefonicznym mam jeszcze kabel ADSL, którego w ogóle nie wpinam do routera, może tu tkwi problem…

(Longhorn2009) #5

Ludzie, nie osłabiajcie mnie… Nie wiem jaki kabel podłączasz do portu WAN, ale aby to działało należy albo podłączyć modem do linii telefonicznej i potem modem do tego routera (do portu WAN jak piszesz) lub kup normalny router ADSL, np. TP-Link 8961ND. Wtedy podłączysz swoją linie telefoniczną od orange, wpiszesz login hasło i będzie to działać.

(roobal) #6

Jaki kabel? Jak będziesz podawał tak “szczegółowe” informacje, to może do końca tego roku uda nam się Tobie pomóc. Jak nie znasz nazw kabla lub wtyczek, to wstaw zdjęcie.