Nie mogę połączyć się z siecią domową w routerze Tp - link Mr3420

Witam posiadam router Tp Link Mr 3420 ze standardem 3G, 4G.  Problem polega na tym, ze nie dokupowałem do niego ani modemu na USB ani modemu kablowego i chciałbym ustanowić po prostu w nim sieć domową wifi, żebym mógł się łączyć z internetem. Wczoraj udało mi się zrobić sieć domową routera, jest ona widoczna jako sieć domowa, ale mimo wszystko nie mogę się połączyć z internetem, chociaż widzę że siła sygnału jest znakomita.  W czym tkwi problem?  Czy koniecznie muszę dokupić modem do tego routera?

A skąd chcesz brać internet? Bo jeśli nie masz wykupionego żadnego dostępu to na pewno “z powietrza” się nie weźmie. Przynajmniej modem + Aero2 musi być. To, że sieć wifi działa to normalne, ale nie mając dostępu do internetu możesz tylko łączyć się z poszczególnymi komputerami podłączonymi do tego routera.

Jeśli nie korzystasz z Internetu mobilnego, wpinasz po prostu kabel od Internetu do portu WAN i tyle. Jeśli jednak korzystasz z sieci 3G, to bez modemu się nie obejdzie. Na przyszłość opisz dokładniej sytuację. Jak pisał kolega wyżej, Internet nie bierze się z powietrze, ktoś musi Ci dostarczyć dostęp do sieci globalnej.

Chodzi o to, że próbowałem na różne sposoby łączyć się z internetem. Podłączam kabel do portu wan, w ustawieniach routera to jest zakładce: Szybka konfiguracja: wybieram  opcję żeby łączyć się tylko przez Wan, wpisuję login i hasło, gdyż moim dostawcą internetu jest Orange. Na końcu dostaje powiadomienie że: Gratulacje, Router został skonfigurowany prawidłowo, a mimo to internetu nie ma. Sieć Wifi wykrywana, kabel czy go podłączę czy nie, dalej to samo. Możecie mi  pomóc krok po kroku ? W gniazdku telefonicznym mam jeszcze kabel ADSL, którego w ogóle nie wpinam do routera, może tu tkwi problem…

Ludzie, nie osłabiajcie mnie… Nie wiem jaki kabel podłączasz do portu WAN, ale aby to działało należy albo podłączyć modem do linii telefonicznej i potem modem do tego routera (do portu WAN jak piszesz) lub kup normalny router ADSL, np. TP-Link 8961ND. Wtedy podłączysz swoją linie telefoniczną od orange, wpiszesz login hasło i będzie to działać.

Jaki kabel? Jak będziesz podawał tak “szczegółowe” informacje, to może do końca tego roku uda nam się Tobie pomóc. Jak nie znasz nazw kabla lub wtyczek, to wstaw zdjęcie.