Nie mogę połączyć się z żadnym klientem FTP

Nic to nie zmieniło …

Łączyłem się przed chwilą jeszcze z innym adresem serwera (tutaj już strony www) wszystko bez zmian poza dodatkowym statusem:

Status: Nieudana próba połączenia z “EAI_FAIL - Niepowodzenie w wymiarze nazwy - nie do odzyskania”.

Zaznaczę, że dane bankowo poprawne (przez przeglądarkę wchodzę).

Czy mógłbyś przeskanować komputer tym programem https://pl.malwarebytes.com/

 

Zdecydowanie to wygląda jakby coś blokowało…

Tak dokładnie wygląda na to jakby coś blokowało … ale niestety już wcześniej skanowałem 2 razy (były wirusy - usunięte).

CCleaner też był w użytku … jedynie co to avastem nie skanowałem (przed uruchomieniem systemu), ale wątpię że to coś da bo system ‘czysty’ jest.

To może na próbę odinstalować AVASTa całkowicie?

Możesz podać więcej szczegółów dotyczących sieci? To jest sieć w firmie czy w domu? Komputery w domenie czy w grupie roboczej?

Możesz skorzystać z Wiresharka i zobaczyć, co się dzieje na tym porcie?

@MeHowG Odinstalowanie avasta nic nie da, wyłączyłem go całkowicie i nie zmieniało to sytuacji.

@asix85 W domu, grupie roboczej. Co do Wiresharka mógłbyś podać mi więcej informacji co mam zrobić (bo pierwszy raz w życiu widzę ten program).

 

Dodam jeszcze, że sytuacja nie działającego programu FTP zdarzyła się z dnia na dzień i tak mi się wydaje że po ‘zabawie’ tego FlyVPN.

Wyłączenie AVASTA niekoniecznie da efekt, miałem podobny przypadek blokady innego połączenia i dopiero odinstalowanie tego programu pomogło. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować.

Problem rozwiązany. Pomógł skan programu AdwCleaner.

@MeHowG, dziękuje że chciałeś pomóc.

Temat do zamknięcia.

@Klasyczny Nie ma za co, cieszę się, że udało się rozwiązać ten problem. Był ciekawy. Czyli sugestia ze skanowaniem malware była dobrym tropem.

 

Myślę, że dobrze byłoby w takiej sytuacji zmienić hasła do wszystkich usług, na które logowano się z tego systemu. Czy jesteś w stanie dopisać tutaj co istotnego znalazł AdwCleaner?

http://www.wklejto.pl/269492

Zerknij i daj znać czy jest sens zmieniać passy.

Sprawdziłem, ale nie jestem w stanie potwierdzić Ci w 100%, że sensu nie ma. Jeśli cokolwiek było nie tak, wydaje mi się, że warto.