Nie mogę połączyć się z żadnym klientem FTP

Witam,

 

mam nietypową sytuację. Próbowałem kilku klientów i nie mogę się z żadnych z nich połączyć z serwerem FTP. Dane są prawidłowe bo przez przeglądarkę się połączę. Próbowałem przez FileZilla status:

Status:    Łączenie z 46.105.43.92:21…
Status:    Nieudana próba połączenia z “87”.
Błąd:    Nie można połączyć się z serwerem

 

TotalCommander wyskakuje: Utworzenie gniazda sieciowego nie powiodło się! i po tym zawiesza się program.

 

Wyłączałem antywirusa zaporę Windows i dalej nic … W tle nie mam żadnych innych programów powiązanych z siecią.

Dodam, że nawet na telefonie próbowałem się połączyć przez FTP i bez żadnych problemów (wiec coś u mnie jest nie tak, nie wiem co). Ktoś ma jakiś pomysł?

w FileZilli ustaw tryb na pasywne połączenie ftp

Ustawiałem, nic to nie dało …

Czy Twoje IP może być zablokowane przez zaporę ogniową serwera? 

Raczej nie bo udostępniałem sobie internet z telefonu (inne IP) na komputer i bez zmian.

Jakie próby wykonałeś? Co wykluczyłeś? Jak sytuacja wygląda w przypadku innego komputera, systemu? Sprawdziłem łączenie do adresu IP, który podałeś, mam prośbę o użytkownika i hasło, więc prawidłowo, a co dalej to już nie wiem. Sprawdzałem przez przeglądarkę i TC.

Dane do FTP są na bank poprawne, bo na innych komputerach wszystko działa (sprawdzałem też na telefonie - działa). U mnie nie łączy się tylko na programach do FTP m.in FilleZilla, TC oraz SmartFTP - na wszystkich wywala błąd (napisałem wyżej jakiej treści).

Przez przeglądarkę Firefox mogę się zalogować wpisując po prostu ftp://adres_IP a później login i hasło.

 

Wyłączałem antywirusa (avast), wyłączałem zaporę systemu (win 7) - bez rezultatu.

Łączenie się pod innym adresem IP też nie zdało egzaminu.

Programy FTP są “świeże” (nowa wersja i reset danych/ustawień).

Do Firefoxa zainstaluj sobie FireFTP.

Już to zrobiłem, działa, ale mi zależało żeby działać na FileZilla lub TC.

Nie masz przypadkiem ustawionego jakiegoś proxy w Opcjach internetowych > połączenia > Ustawienia sieci LAN?

Konfiguracja automatyczna - > Tylko zaznaczone: Automatycznie wykryj ustawienia

Serwer proxy -> Odznaczony

Jeśli chodzi o status 87 to oznacza prawdopodobnie 87 Connect Failed co nic nie wnosi niestety. 

 

Czy próbowałeś połączyć się w cmd + telnet albo ssh z tym serwerem?

 

Pisałeś, że zapora ogniowa jest wyłączona, mimo to czy mógłbyś w wyjątkach zapory dodać dla FTP port 21 z opcją zezwalającą na połączenia do FTP i po restarcie sprawdzić?

 

Czy mógłbyś sprawdzić w rejestrze istnienie wpisów jak poniżej:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\ftp
"AppUserModelID"
“EditFlags”
“FriendlyTypeName”
“ShellFolder”
“Source Filter”
“URL Protocol”

 

Tak powinny wyglądać:

[HKEY_CLASSES_ROOT\ftp]
(Domyślna) wartość “URL:File Transfer Protocol”
“AppUserModelID” wartość “Microsoft.InternetExplorer.Default”
“EditFlags” (dword) 200002 (szesnastkowy)
“FriendlyTypeName” wartość "@C:\Windows\system32\ieframe.dll,-905"
“ShellFolder” wartość “{63da6ec0-2e98-11cf-8d82-444553540000}”
“Source Filter” wartość “{E436EBB6-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}”
“URL Protocol” wartość " "

 

I jeszcze takie polecenie w cmd:

netsh advfirewall set global StatefulFtp enable

 

 

Przez telnet się nie połączyłem. “Łączenie z 46.105.43.92…Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 23: Połączenie nie powiodło się”

 

Dodałem wyjątek z FTP na port 21.

 

W rejestrze mam różnice tylko z:

“EditFlags” (dword) 200002 (szesnastkowy)

mam:

“EditFlags” REG_DWORD 0x00000002 (2)

 

netsh advfirewall set global StatefulFtp enable = Ok.

 

Dalej to samo … :frowning:

 

0x00000002 też może być, z taką wartością też się spotkałem. Czy próbowałeś zresetować Opcje internetowe do ustawień domyślnych?

Tak, robiłem to przed napisaniem tego tematu.

Teraz przeszło mi przez myśl, bo przed działającym FileZilla ‘bawiłem się’ z programem FlyVPN. Czy to może mieć jakiś związek?

Tak, być może w ustawieniach dla IPv4 i bramy jest coś ustawione związane z VPN przez co może być blokowane. Jak wygląda TRACERT do tego IP?

tracert.png

Ok, to jeszcze zapytam, bo nie widziałem, czy tylko do tego jednego serwera nie możesz się połączyć? Próbowałeś do innych FTP?

 

A czy w Opcjach internetowych > połączenia > ustawienia LAN > zaznaczysz proxy i wybierzesz zaawansowane, to masz coś wpisane w polu FTP?

 

Jeszcze do sprawdzenia w Opcje Internetowe > Zaawansowane czy jest zaznaczone pole “użyj pasywnego protokołu FTP …”

i w Połączenia, czy masz dodaną jakąś sieć VPN?

 

Z innymi FTP też nie mogę się połączyć, program w ogóle nie reaguje - zawsze ten sam status.

 

Jak jest odznaczone to pewnie i tak nie brane jest to pod uwagę, ale nie nic nie mam wpisane oprócz:

Nie używaj serwera proxy do adresów zaczynających się od:

*.local

 

Mam zaznaczone “Użyj pasywnego protokołu FTP (dla zachowania zgodności…)”

W zakładce “Połączenia” nie mam dodanej żadnej sieci VPN.

 

 

 

Nie używaj serwera proxy do adresów zaczynających się od:

*.local

 

to pole mam puste tak samo jak pola Serwery w zakładce ustawień, możesz usunąć ten wpis i spróbować? Wiem, że to raczej nie ma sensu, ale powoli kończą mi się pomysły :frowning: