Nie mogę połączyć się ze stroną routera

Witam,

Mam problem z połączeniem się z routerem. Ostatnio łączyłem się z nim jakoś z miesiąc temu i nie było problemów, a dziś po wpisaniu w przeglądarkę jego adresu: 192.168.0.1 nie łączę się z nim. Ping odpowiada, internet działa, a ja nie mogę się z nim połączyć.

Dodam, że mam w sieci 2 routery i jestem podłączony internet > router1 > router2 > mój_pc

hm, a jakiej marki to router (ten do którego chcesz się połączyć)? Czy na pewno na tamtym routerze nie ma automatycznej aktualizacji softu? Niektóre modele routerów firmy Netgear dają taki objaw, że po autoupgrade softu PA routera staje się niedostępny przy zachowaniu pozostałych funkcji routera. Dobrym wyjściem jest wtedy download nowego softu (w wersji zzipowanej), podlogowanie się pod router jakimś klientem zewnętrznym (np. PUTTY) i ręczna podmiana plików na nowsze wersje (z paczki softu).

Router to D-Link 108g mimo. Przez 2 lata nie było z nim żadnych problemów. Zresetowałem go, ale nadal nie mogę się połączyć.

Z laptopa (win 8) po podłączeniu wifi z siecią routera też nie mogę się połączyć ze stroną konfiguracyjną (ale internet udostępnia), natomiast z telefonu wchodzi bez problemu.

Wejdz w Połączenia sieciowe, własciowości karty która łączy sie z routerem, wyświetl informacje m.in. adres IP, adres MAC karty,

i podana bedzie Brama Domyślna

przez ten adres spróbuj sie połączyć z routerem

Ewetualnie, jeżeli połączy Ciebie z pierwszym routerem, wejdz w jego ustawienia i sprawdz podłączone urządzenia do niego

Drugi router powinien widnieć jako urządznie, tak jak inny karty podłączone do niego

Jeżeli podłączone są ze sobą dwa routery, które domyślnie posiadają takie same adresy do ustawień konfiguracji, wtedy drugi zmienia adres na inny

W moim przypadku było tak: pierwszy miał domyślnie 192.168.0.1, a drugi zmienił adres na 192.168.1.1 (mimo że fabrycznie posiadały takie same)

to akurat jest logiczne: jeden adres = jedno urządzenie :slight_smile:

@krzychup4

Zdaje się, że oba routery mają właśnie taki sam IP domyślny. Teraz nie mogę się połączyć z routerem, z którym jestem połączony kablem bezpośrednio. Jeśli połączę się przez wifi to wchodzi mi po 192.168.0.1 bez problemu. Gdy zmieniłem mu adres na 192.168.0.2 to mogłem się połączyć po kablu.

Drugi router to jeszcze większa dla mnie zagadka. Nie wiem jaki ma IP, po zmianie na 1. routerze adresu na 192.168.0.2, router 2. nie odpowiadał na 192.168.0.1 Skanowałem sieć lokalną programem ipscan-win32-3.2 ale nie znalazłem drugiego routera mimo, że wszystko działa prawidłowo.

Moja brama to 192.168.0.1