Nie mogę powiększyć partycji, za mało miejsca na C

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku miejsca na partycji systemowej C, gdzie mam zainstalowanego Windowsa x64 Ultimate. Po pierwsze: mam 3 partycje: 31gb(na niej jest win7 - 0bajtów wolnych) , 133gb i 132gb. Gdy oczyszczam komputer Ccleanerem i uzyskuje kilkanaście mb wolnej przestrzeni, zaraz się to zmienia i dysk sam się zapełnia. Zauważyłem że windows zajmuje 25gb a folder winsxs cały czas się powiększa i w tej chwili ma 10gb. Przez to system nie pracuje prawidłowo i jest problem z dosłownie wszystkim. Próbowałem powiększyć tą partycję przez gparted, ale wygląda na to że mam jakieś 2 różne jednostki z których jedna ma 31gb(dev/sda1) a druga 266gb(dev/sda2) i nic nie mogę przerzucić z pozostałych partycji na tą z której jest boot. Może mi ktoś pomóc, bo czytałem, szukałem i znalazłem informacje z których albo nie potrafię skorzystać albo u mnie nie działają.

Pozdrawiam ;/

Czy może być tym programem?

http://koscielny.it/index.php/2010/11/2 … -i-64-bit/

i film

http://programs.pl/forum/showthread.php … me-Edition

P.S

tutaj gparted

http://www.vista.pl/porady/767_narzedzi … nych_.html

Możesz przenieś plik stronicowania na inną partycję-na C ustawiasz bez pliku strony.Dodatkowo przenieś foldery muzyka,filmy,pobieranie,dokumenty na inną partcję,dysk.Zyskasz trochę miejsca na C.

Aha ogranicz wielkość miejsca na punkty przywracania i ustaw sztywny rozmiar np.600 mb-1Gb[można % wielkości partcji].Program zwiększający skuteczność czyszczenia CCleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer, … 20019.html .Czasami dokładna defragmentacja może przywrócić trochę miejsca-innym defragmentatorem niż systemowy np.defraggler http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html

Dziwne, że GParted pokazuje 2 dyski- 31GB, 266GB, skoro piszesz, że masz 3 partycje.

Powiększenie “C”, kosztem “D”, nie powinno sprawić problemów, chyba, że “D” też masz zajęte w całości.

ile-zajmuje-windows-ultimate-dysku-t357911.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1559329.html

25 GB to trochę dużo.Może jakiś inny program tam siedzi

Ale mess… Partycję C mam domyślnie bez pliku stronicowania, i tak nie mam na nią miejsca. Z Ccleanera korzystam regularnie, dyski są automatycznie defragmentowane co kilka dni. Na C nie mam praktycznie nic oprócz systemu(temp i reszta wyczyszczone ). Próbuję podziałać tym EASEUS Partition Master opisanym na stronie którą podał TURANKANTOR13, tylko muszę coś wykombinować bo teraz nie mogę nawet tego zainstalować. Dzięki za pomoc, dam znać jak coś się zmieni.

Witam serdecznie. Nie wiem czy przypadkiem te dwie dodatkowe partycje po sto kilkadziesiąt GB nie są logicznymi dyskami w jednej partycji rozszerzonej. Wiem że powinny być widoczne ale może być coś skopsane w MBR. Proponował bym inny program np. Partition Magic lub coś w tym stylu. Ale wpierw zrobienie miejsca na D aby o ten kawałek powiększyć partycję C.

Cześć, program EASEUS Partition Master sprawdził się doskonale. Rozszerzyłem sobie partycję C o 20gb, mam nadzieje że teraz będzie lepiej.

@Ponzio

Owszem, te dwie duże partycje były logiczne, ale zamieniłem dysk D z logical na primary po czym zmniejszyłem o 20gb, przerzuciłem na C, a następnie powróciłem do logical. Trochę kombinowałem, ale wydaje się być OK - C ma 51gb, D-113gb, E-132gb.

Problem rozwiązany, dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile: