Nie mogę (prawie nic) zainstalować, niby brak miejsca

To normalne. W LG potrzeba minimum 450 megsów wolnej przestrzeni, by móc cokolwiek instalować.
Nieźle masz zawalony ten fonik. Ciesz się, że w ogóle on się odpala :wink:
A zrobić się da… root i wio z czyszczeniem i faktycznym (rzeczywistym) przenoszeniem apek. Polecam Link2SD kupić sobie.

2 polubienia

Aplikacji nie mam dużo, ale niestety część z nich zajmuje sporo miejsca. O tej minimalnej ilości miejsca nie wiedziałem, także dzięki za informację.

O roocie może pomyślę w przypadku telefonu żony, która ma LG K8 i zainstalowane obie apki Facebooka, które pochłaniają tyle miejsca, że czasami nie może nawet wysłać SMS-a czy zrobić screena. Zastanawia mnie jednak kwestia gwarancji - jak najlepiej zrobić, by w razie potrzeby oddania telefonu do serwisu móc bez problemu cofnąć zmiany?

Postraszyć urzędzikiem praw konsumenta, że jako że należymy do Unii Europejskiej to rootowanie nie unieważnia gwarancji.

Root vs. gwarancja

Dane apek z tego co widzę zapychają Ci prawie całkowicie partycję na nie przeznaczoną. A ich bez roota nie da się przenieść na SD.

Z K8 to radziłabym uważać, jeśli jest to wersja na MTK, może być różniście z rootowaniem.
A niech sobie zmieni FB na coś lżejszego… Ja sobie chwalę Friendly. Zastąpiła mi FB oraz Messengera.

Nie ma problemu z gwarancją. Napiszę może tak… właściwie być nie powinno, ponieważ wedle dyrektyw unijnych żadna modyfikacja/ingerencja programowa nie może być podstawą do odmowy napraw gwarancyjnych na terenie całej UE. A z realiami w pl to jest różnie. Widziałam serwisy, które mimo tego odmawiają. No, ale to kwestia uczciwości wobec klienta.

I dodam, że mi tu w de jeszcze się nie zdarzyło, bym została odesłana z kwitkiem. Zawsze robią ładnie i nikt nic nie kombinuje w tej kwestii, mimo nie raz bardzo mocnych modyfikacji, jakie robię.

Tak, każdą zmianę można bez problemów cofnąć do stanu pierwotnego.
Warunkiem jest zrobienie sobie pełnego backupu przed dłubaniem :wink: Najlepiej tzw. nandroid backup spod recovery.

Problem przypadkiem rozwiązany, oby się komuś przydał.

WYSTARCZYŁO WYJĄĆ KARTĘ pamięci, i wszystko działa.