Nie mogę (prawie nic) zainstalować, niby brak miejsca

Cześć.

Od wieków mam Galaxy Tab SM-T230 jest tam Android 4.4.2 + Root SuperSU Free v2.82. Używam go jak nawigacji, czasami coś na YT, wszystko działa, ogólnie nie ma śmietnika czy instalowania co popadnie. Wczoraj chciałem dziecku na drogę, zainstalować grę ze sklepu Google, “zweryfikowana”, pobiera, instaluje, a za chwilę info, żeby odinstalować niepotrzebne programy itp. bo mało miejsca…gra zajmuje 90MB, próbuję inną - to samo…

Tylko, że ja mam ponad 2GB wolnego miejsca w pamięci tabletu - “aktualnie dostępna ilość miejsca w pamięci 2,10 GB”. O co kaman?

…a programik do zrzutów ekranu pobrało i zainstalowało bez problemu :confused: To samo grę 58MB, a już gry 85MB nie chce

Andek to nie PC i ma kilka rodzajów pamięci.
Chodzi o część pamięci systemu do której pobierana jest aplikacja i gdzie trzymana jest w czasie instalacji.
Waga samego pliku to pikuś, ważne jest ile będzie zajmowało po depacku i instalacji, a to przeważnie jest znacznie więcej niż tylko 80parę megsów.

Powyczyszczaj kesze i inne takie w aplikacjach. To jest najczęstszą przyczyną zatykania.
W usługach gugla i samej apce sklepu także. Poprzenoś muzę, zdjęcia itp na SD jeśli możesz.

Ps. na cholerę Ci apka do zrzutów? Galaxy mają już ootb w systemie skrinszotera. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziękuję za zainteresowanie ale TO cała pamięć jaką posiada tablet:

Tego mi nie pokazuj bo to i tak nic nie pokaże konkretnego. To są bzdetki dla laików :stuck_out_tongue: Zrób jak mówię i będzie ok.
A teraz spylam bo muszę lecieć.

Obecnie zajmowana pamięć cash WSZYSTKICH aplikacji to KILKA MB łącznie. Po użyciu programów czyszczących typu Clean Master, CCleaner itp. - WSZYSTKIE, łącznie z programami do obsługi “dysku” i partycji tabletów pokazują, że mam zajęte 2,7gb, co jest zaledwie 40% przy wolnym obecnie miejscu 6,71gb.

Wyjąłem nawet kartę SD, mało tego, wrzucam do tabletu DWA filmy po 700MB każdy i bez problemu je przyjmuje, przenoszę je gdzie chce w pamięci telefonu, nawet w foldery z systemowymi plikami, również tam gdzie są zainstalowane inne aplikacje ze sklepu Google i jest OK. Więc proszę bez sugerowania, że mam śmietnik, cache czy inne takie :slight_smile: Nawet ręcznie sprawdzałem i czyściłem cache wszystkich programów i taki Google Play ma 24kB, Chrome to samo, Google 12kB itp. Albo, że pobierana gra 80MB po rozpakowaniu będzie zajmowała np. 5GB i już się nie mieściła…

Nie mam fotek, muzyki, filmików itp. NIC prócz kilku aplikacji typu “wykreślanki”, YT, nawigacja. Każda aplika sprawdzona ile zajmuje, ile pobiera pamięci, miejsca, cache itd. Tyle.

1 polubienie

No skoro wolisz marudzić, zamiast posłuchać, to proszę bardzo. Gdybyś zrobił co napisałam, miałbyś już z głowy.
Miłego wieczoru.

Ps. A gdy użyjesz podlinkowanego przez kolegę Krystiana SD Maid’a, sam zobaczysz ile śmieciorów Ci wyczyści, mimo twierdzenia, że wsio jest cacy :wink:

Ale czytaj ze zrozumieniem…POCZYŚCIŁEM wszystko kilkoma programami i ręcznie, a SD Maid po tym znalazł 7MB więc litości…

Zobacz sobie w analizatorze sdm ile masz zajęte tzw. secondary cache? Jeśli zawalona jest połowa z dostępnej (nie podam wartości w megsach bo różnią się na urządzeniach), to nie zainstalujesz praktycznie niczego większego… Na G3 większe oznacza od ~30 mega wielkości paczki, bo cała secondary to około 600 mega. I tyle. Tak andek ma i mieć będzie.
Sama miałam kilka dni temu taki właśnie myk. 11 giga wolnego na sd, ponad 3 w urządzeniu, a mimo to aktualizacja fjsa nie chciała przejść i też płakało o miejsce. Wyczyściłam secondary z czego mogłam… zajętość spadła mi z 340 do 18 i czary mary się stały… fejs przeszedł bez problemów. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Gra o której wspominałem po zainstalowaniu zajmuje CAŁKOWICIE 156mb

1 polubienie

W ogóle jakoś dziwnie Ci pokazuje. Przy root powinno być widać wszystkie dostępne w urządzeniu typy pamięci. Chodzi o tą przedostatnią. Jej stan jest odpowiedzialny między innymi za instalowanie lub brak możliwości instalacji apek.

Edit: Co to za gra, którą chcesz zainstalować?

Zapewniam, że mam aktywnego roota, od lat :wink: Nie jestem całkowitym laikiem, ale ta sprawa mnie przerosła. NIE mam innych partycji itp. Ten i każdy inny program do zarządzania pamięcią/dyskami, który instalowałem pokazuje to samo, to, co wyżej na zrzucie.

Dziękuję za poświęcony czas, jutro reset danych aplikacji sklep google i google framework, całkowite przywrócenie fabrycznych odpada.

No jak? /system oraz /cache musisz mieć. Inaczej się nie da. I sdm musi je pokazać. Nie ma siły, że nie.
Jedyne co, to może nie mieć dostępu, gdy coś jest nie tak z rootem.
Wtedy owszem może mieć z tym problem.
I faktycznie, jeśli tam się nie może dostać sdm, to i nie wyczyści tego obszaru, a co za tym idzie gierka się nie zainstaluje jeśli ta część pamięci jest zawalona czymś.
Sprawdź lepiej tego root’a dokładnie. A dla pewności zrobiłabym full unroot i root na nowo.
Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Zwłaszcza, że to jest 4.4.x a one lubiły fisiować.

Jak nie jesteś laikiem, to wejdź w shella i zobacz do czego nie masz uprawnień (pewnie aplikacje sprawdzajace nie chodzą na root). Zacznij od np. /data, /data/log/, /data/log/ itd.

1 polubienie

Albo jest jeszcze inny sposób na obadanie co i jak. Wywal po prostu coś większego, czego akurat nie potrzebujesz aż tak bardzo - oczywiście zrób sobie backup tego wcześniej np. przez TB - zrób reboot urządzenia żeby sobie “ułożyło” info o zajętościach i spróbuj potem zainstalować tą gierkę. Jeśli wsio jest z systemem okay, gra powinna dać się bezproblemowo zainstalować po czymś takim. A gdy się nią znudzisz możesz ją wywalić i przywrócić apkę oraz jej dane z backupu.
Ja tak robię… nie trzymam rzeczy, których nie potrzebuję aż tak bardzo, a przechowuję je sobie w kopii TB.

Mając root po instalacji SD Maid trzeba włączyć w ustawieniach dla analizatora pamięci widoczność partycji /cache i /system bez tego nie są pokazywane.

1 polubienie

Całkiem możliwe, że teraz tak jest. Ja nie włączałam, bo miałam je widoczne ootb.

Mój problem jest bardzo podobny, dlatego zdecydowałem się nie zakładać nowego tematu.

Posiadam LG Leona z 8 GB pamięci wewnętrznej. Android jest w wersji 6.0, bez roota. Od samego początku towarzyszy mi problem z miejscem na aplikacje - żeby cokolwiek zaktualizować, muszę opróżniać cache i czyścić dane aplikacji. Ponadto, przeniosłem na kartę wszystkie aplikacje, które się dało. Ostatnimi czasy wspomniane czynności wystarczyły, że przetworzyć kolejną partię aktualizacji, ale teraz nie jestem w stanie zaktualizować nawet Facebooka Lite, bo brakuje kilku MB, mimo że dostępnych jest ponad 380 MB. Czy da się coś z tym zrobić?

Ale jak masz android 6.0 - jakiś custom rom? Normalnie to u mnie na wersji z LTE wisi lollipop 5.0.1.

Również mam wersję z LTE i normalnie, bez żadnych kombinacji, mam wersję 6.0.