Nie mogę przeciągać ikon na pulpicie

Witam wszystkich. Coś musiałem sknocić i teraz nie mogę przeciągać ikon na pulpicie. Co zrobić ? Proszę o jasną podpowiedź (mam swoje lata). Dzięki.

Prawoklik myszką na pulpit lub okno moich dokumentów, czy czego tam potrzebujesz i odhaczasz opcję rozmieść ikony według :

-autorozmieszczenie

-wyrównaj do siatki

Dodane 19.01.2010 (Wt) 12:58

,

jeżeli to system Windows 7 to : Prawoklik myszką na pulpit ,widok - wyrównaj ikony według siatki , autorozmieszczanie ikon … trzeba to zaznaczyć ( musi pokazać się z lewej strony ptaszek ),

też mam swoje lata…

Mam XP. Mam zaznaczone “autorozmieszczanie”-“wyrównaj do siatki” (jest ptaszek), i nadal nie przeciągam ikon :frowning: co jeszcze trzeba zrobić ?

właśnie musisz to odznaczyć - ma nie być ptaszka

michall36 , nie pleć bzdur. Odhacz Zablokuj elementy sieci Web

Już działa. Zrobiłem przywracanie systemu. Defragmentacja dysku Revo Uninstallerem spowodowała moje problemy. Dziękuję :smiley:

Raczej mało prawdopodobne jest, że przyczyną była defragmentacja.

ciekawi mnie dlaczego to bzdury. przecież ma być odznaczona opcja auto-rozmieszczania i wyrównania do siatki

a on ma ją zaznaczoną jak widać:

Mam zaznaczone (ptaszek) “wyrównaj do siatki” “pokaż ikony pulpitu” jest OK ale dopiero po “przywracaniu systemu”

michall36 , on nie może przeciągać ikon, czyli ich przesuwać, przemieszczać. Sprawdź do czego służy dana opcja, a potem pisz :wink:

trioda , wcześniej miałeś zaznaczony ptaszek przy Zablokuj elementy sieci Web

master_zonk6 Nie miałem i nie mam ptaszka przy Zablokuj elementy sieci Web. Jak wcześniej napisałem pomogło przywracanie systemu