Nie mogę przejść autoryzacji. Dlaczego?


(Mm Urbanek) #1

Wchodzę na pewną stronę, na której powinno wyskoczyć okienko logowania, do którego znam dane. Ale nic takiego się nie dzieje, wyświetla się tylko komunikat:

You are not authorized to view this page

You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied because your Web browser is sending a WWW-Authenticate header field that the Web server is not configured to accept.


Please try the following:


    * Contact the Web site administrator if you believe you should be able to view this directory or page.

    * Click the Refresh button to try again with different credentials.


HTTP Error 401.2 - Unauthorized: Access is denied due to server configuration.

Internet Information Services (IIS)

Dlaczego? Nic nie robię, zaraz po wejściu na stronę widać powyższy komunikat. Mam internet radiowy, udostępniany dodatkowo kablem LAN z komputera na piętrze.


(Murzyn1) #2

Serwer ISS nie zaakceptował twojego loginu i hasła po HTTP AUTH. Serwer może byc przeciążony albo w trakcie zmiany ustawień, możliwe że twoje hasło wygasło. Aby upewnić się, że problem nie występuje z twojej strony, wykasuj historię i ciasteczka przeglądarki i spróbuj ponownie. jeśli nie zadziała, znaczy że wina leży po stronie serwera, skontaktuj się z jego administratorem.


(Mm Urbanek) #3

Mówili mi o jakichś portach - czy takowe mogą mieć coś wspólnego? Ciasteczka i historię usuwałem jeszcze przed napisaniem tematu. Wiem, że serwer nie zaakceptował mojego loginu i hasła, ale ja ich jeszcze nie podałem!


(Murzyn1) #4

domyślnie ruch po http odbywa się po portach 80 lub 8080 (proxy) spróbuj np.

http://www.onet.pl:80

może musisz użyć odpowiedniego portu? http://www.twojastrona.pl:110


(Mm Urbanek) #5

Właściciel serwera mówi mi, że prawdopodobnie dostawca internetu poblokował mi porty. Co to w ogóle jest port i dlaczego ma coś do rzeczy?!


(Murzyn1) #6

Port jako pojęcie trudno jest wytłumaczyć, hmm... to określony numerkiem "tunel" przez który odbywa się transfer danych (tak to najprościej wytłumaczyć). Jeśli operator zablokował ci porty to znaczy że musisz poprosić o ich odblokowanie lub przekierowanie. Wpisz w google "przekierowanie portów" lub "blokada portów". Zobacz też czy twój programy antywirusowy lub firewall nie blokują dostępu.