Nie mogę przewijać filmu na DVD


(bones) #1

Witam :slight_smile: .Wypaliłam płytkę w Nero i mam problem z przewijaniem filmu na DVD.Na komputerze wszystko działa bez zarzutu,natomiast na odtwarzaczu DVD nie mogę przewinąć,film leci od początku.Nie mam bladego pojęcia o co chodzi....Proszę o pomoc :frowning:


(cambel) #2

Na pewno dobrze ją nagrałaś? W jaki sposób, w jakim programie?


(bones) #3

Nagrałam w programie Nero,wypaliła się dobrze.Na kompie wszystko jest ok,mogę suwakiem przewijać.Na DVD obraz i dzwięk ok,ale jest problem z przewijaniem.Zmniejszyłam prędkość wypalania ale też nie pomogło.


(cambel) #4

A jak włożysz do odtwarzacza DVD inną płytę, to jest ten sam problem?


(bones) #5

Tylko z tym filmem mam problem.


(cambel) #6

A jakiej dokładnie płytki użyłaś do nagrania?


(bones) #7

Zawsze używam tych samych czyli Verbatim.

Dodam jeszcze,że program to Nero 8


(Ras96) #8

Jeżeli w Nero użyje się opcji utworzenia zwykłej płyty a nie opcji do nagrywania odpowiedniego formatu filmu (nie zacytuje opcji bo nie pamietam ) to niektóre odtwarzacze nie dadzą rady tak nagranego filmu przewijać (np: moje dvd). Proponowałbym ponowne nagranie płytki i może użycie mniejszej predkosci nagrywania i odpowiedniej opcji.


(bones) #9

Próbowałam wypalać na różnych prędkościach ale nic to nie dało.A mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie mam zmienić te ustawienia :slight_smile:


(cambel) #10

Chodzi o to, że musisz (a na pewno powinnaś) nagrać za pomocą opcji Nagraj DVD, a nie Nagraj zwykłe dane (mniej więcej tak to brzmi, nie pamiętam).


(bones) #11

Cały czas nagrywałam za pomocą opcji DVD z danymi.Pozostałe opcje to muzyka,video/zdjęcia i obraz-projekt-kopia.Sorki,ale jestem zielona :oops: .


(Ras96) #12

A jaki jest format tego filmu ? Twój odtwarzacz ma możliwosc jego odtwarzania?


(bones) #13

Format filmu to .avi ,u kolegi na odtwarzaczu film działa i wszystko jest ok.Mój też odtwarza ten format,ale akurat z tym filmem mam problem.Może chodzi o jakiś kodek z którym DVD nie daje rady?


(cambel) #14

Ale chwila moment, bo się nie rozumiemy chyba :stuck_out_tongue: Ty masz na myśli płytkę, która zawiera film w formacie .avi czy płytkę z filem w formacie DVD? Bo ja zrozumiałem, że chodzi Ci o format DVD (nie piszę tu o rodzaju płyty, tylko o formacie filmu nagranego)


(bones) #15

Mam płytkę która zawiera film z napisami w formacie .avi :smiley:


(Ras96) #16

Tak to możliwe że inny odtwarzacz z innym systemem radzi sobie z tym filmem a Twój nie. Można by się bawic w update odtwarzacza ale wiecej roboty i ryzyka niż ten film jest wart(Tak sądze). W końcu zawsze możesz podpiąć komputer do TV i napewno wszystko odtworzy.


(bones) #17

Problem już rozwiązałam.Poprostu "przerobiłam" film na inny format (DVD),i teraz wszystko jest ok.Dzięki wszystkim :slight_smile: