Nie mogę przydzielić miejsca na dysku do partycji

Witam.

Obecna sytuacja podziału mojego dysku na partycje wygląda tak:

partycjewy4.jpg

Nieprzydzielone miejsce chciałbym przypisać partycji Wojtek. Niestety przydzielić mogę to miejsce wyłącznie do partycji Recovery. Ma ktoś może jakiś pomysł? Ewentualnie jeśli nie ma innego wyjścia, czy usunięcie partycji Recovery coś pomoże?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o powiększanie, pomniejszanie , edytowanie partycji to polece Ci Gparted. Ten screen jest z Partition Manager?

JUż parę razy coś robiłem w Partition Magic albo Managerze i zawsze się to kończyło formatem. Jak narazie Gparted nigdy mnie nie zawiodł.

To screen z windowsowego zarządzania partycjami.

Dzięki za gparted.

Proszę jeszcze o odpowiedz na moje ostatnie pytanie dot. usunięcia partycji recovery.

Lepiej nie używaj Gparted w połączeniu z Vistą. Czytałem, że psuje partycje Visty. Nie wiem, czy już to naprawili.

Witam,

Jak dla mnie to jest screen z narzędzia windowsowego. Wyświetlane są u ciebie 3 partycje podstawowe: Recovery, Vista, Wojtek. Jeśli nie możesz dodać następnej, to podejrzewa, że masz jeszcze 1 partycję podstawową - ukrytą.

Uruchom komputer z płyty z programem Gparted. Utwórz sobie 1 partycje podstawową na system Windows i jedną rozszerzoną (a na tej będziesz już mógł sobie robić partycji do bólu)

A co do tego psucia - jakoś nie miałem takiego problemu.

…a co to ma do rzeczy :wink:

GParted niema nic wspólnego jaki system mamy zainstalowany :slight_smile:

obejrzyj demonstracje niesugerując sie tytułem :wink:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

Tu nie chodzi o zainstalowany system, tylko o to jaki system partycjonował dysk. Może się mylę, ale wyczytałem tak w majowym numerze Chipa, a to chyba dość wiarygodne pismo.

Gparted uruchamiasz z live cd więc co to ma do rzeczy -.-

po rpostu partycje “wojtek” przesuwasz wtedy cie sie zmiejsza obszar poprzez rozszerzenie kwadratu z daną partycją i przesuwanie w lewo na nie przydzielony

Wojtekmaj Jak wcześniej sugerował kamil_w użyj Gparted bo to jest w tej chwili najlepsze narzędzie .Sformatuj cały dysk następnie podziel wg własnego uznania a co do recovery to po formacie zniknie.Cały czas odnoszę się do Gparted

Wystarczy, że klikniesz na partycje, którą chcesz powiększyć i wybierzesz opcję “Poszerz wolumin”. nie ma potrzeby instalowania żadnych zbędnych programów. Menedżer partycji Windows wystarczy.