Nie mogę przypisać litery dla pendrive

Cześć
Mam pendrive Kingston Datatraveler g3 32gb. Problem z nim jest taki, że gdy podłączę go do komputera to dźwięk podpięcia jest, samego pendriva instaluje(Gdy odinstaluje go w menedżerze) i widzi go ale nie mogę się do niego dostać przez eksplorator plików. W zarządzaniu dyskami widzę go ale nie ma przypisanej litery dysku, gdy chcę to zrobić dostaje komunikat że nie można odnaleźć określonego pliku. Próbowałem różnych portów i odinstalowywania go ale to nie pomogło. Wcześniej miałem podobnie ale nie wykrywało go wcale, dopiero po zmianie portu pendrive, windows odtwarzał dźwięk podłączenia i natychmiast się pojawiał w eksploratorze. Problem z przepinaniem pojawił się dopiero po migracji z windows 7 na 10. Teraz mam Windows 10 x64. Wszystko inne działa w porządku. Pendrive działa na innym komputerze z win 7 i radiu bez problemu. Co mogę z nim zrobić?

Kolega z pracy miał identyczny problem - pendrive nie był widoczny/dostępny na kompie z Win 10, ale na innych z Win 7 było OK. Co zrobił? Wymienił u dostawcy tego pendrive na inny (inny model).

2 polubienia

Ten pendrive jest szyfrowany sprzetowo. Po podłączeniu powinien być widoczny jako cd-rom, z ktorego uruchamiasz apkę do odszyfrowania pendrive. Jeśli nie włącza się autoodtwarzanie lub nie montuje się jako cd-rom, to albo jest uszkodzony lub uszkodzileś go, np. formatując.

1 polubienie

Pendrive nie jest szyfrowany, przynajmniej ja go nie szyfrowałem i radio nie ma problemu z jego odczytaniem. Może jeszcze przyjmą na gwarancję, pendrive ma 4 lata a gwarancja na stronie producenta mówi o 5. Oddam go na gwarancje pod warunkiem że znajdę dowód zakupu