Nie mogę przywrócić bootloadera windows

Pierw próbowałem zainstalować openSUSE jako local z płyty DVD. Ale anulowałem instalacje i zainstalowałem normalnie openSUSE. No i zainstalował się GRUB2. Pierw pojawia się grub i wybieranie systemu a po wybraniu Windowsa pojawia się kolejny wybór Windows albo opensuse local (ta instalacja pierwsza). Chciałem usunąć Gruba jak i ten drugi wybór przez fixmbr (“Operacja zakończyła się pomyślnie.”). Odpaliłem naprawę konsole i niby wszystko poprawnie się naprawiło. Ale dalej tak jest jak było bez zmian. Więc odpaliłem wszystko:

rebuildbcd:

Skanowanie wszystkich dysków w poszukiwaniu instalacji systemu Windows.

Czekaj, to może chwilę potrwać...

Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows.

Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 1

[1] E:\Windows

Czy dodać instalację do listy rozruchu? Tak(T)/Nie(N)/Wszystko(W):t

Wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plików.

Sprawdź, czy załadowano wszystkie wymagane sterowniki systemu plików i czy wolumin nie jest uszkodzony.

fixboot

Wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plików.

Sprawdź, czy załadowano wszystkie wymagane sterowniki systemu plików i czy wolumin nie jest uszkodzony.

Nie wiem czemu widzi system partycje jako E: gdzie powinien być C

Jak mam przywrócić wszystko jak w oryginale bez wyboru itd. Dodam że easyBCD nie może znaleźć pliku tego bcd a sam nie wiem gdzie on się znajduje.

Jakie systemy masz w tej chwili na dysku?

Jaki jest w tej chwili układ partycji na dysku?

Mam Windows 7 x64 i openSUSE 12.3 x64

Pierwsza partycja od góry to Windows 7 a ostatnia to openSUSE

qcto.th.jpg

zkpd.th.jpg

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows 7, Napraw komputer (na dole po lewej stronie), wybierz język i kliknij Dalej, wybierz Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

0235.jpg

Niezły też jest poradnik naprawy bootloadera xp, win7 itd http://traxter-online.net/windows/napra … u-windows/

falcon89 nie działa, wykrywa błąd, naprawia go ale nic to nie pomaga :confused:

Bogdan_G dużo tam tych komend. Nie za bardzo wiem ktorej użyć

Z bootloadera windowsowego nie uruchomisz openSUSE. Zainteresuj się przebudową GRUBa.

Sformatowałem openSUSE bo i tak go nie chciałem, a 1 partycje ustawiłem na aktywną, następnie zrobiłem fixmbr i rebulidbcd a potem easybcd usunąłem openSUSE local