Nie mogę przywrócić do Windows 8.1 z Win 10

Witam,

dzisiaj uaktualniłem windę do 10 i jest to koszmar dla mnie…

Wchodzę w Ustawienia >> Aktualizacje i Zabezpieczenia >> Odzyskanie i klikam w rozpocznij przy komunikacie “Wróć do systemu Windows 8.1”

Wyskakuje niebieski komunikat “Przygotowywanie to nie potrwa długo” i tak jest bo po około 5 sek. znika to okienko i nic dalej się nie dzieje.

Nie mogę więc powrócić do Windows 8.1

Czy ktoś może pomóc rozwiązać problem? Jakieś pomysły?

Okej. Masz oryginalny klucz Win8.1 ? Nie zawsze można wrócić do poprzedniej wersji Windowsa w ten sposób, w jaki próbujesz, gdyż bywają z tym takie właśnie problemy. 

Tak mam oryginalnego windowsa, a więc mam i klucz… Od razu powiem, że nowa instalacja wychodzi z gry…

No właśnie. Nic innego nie pozostaje, jak ściągnąć obraz iso Win8.1 ze strony Microsoft i przeprowadzić instalację. 

Płyta instalacyjna (lub inny nośnik) z kluczem i przy instalacji “format c://”. Inaczej nie da rady. Muszę przeinstalować komputer żony, bo Google Chrome ma “zły certyfikat”. Dodatkowo próbowałem zainstalować SpyHunter’a i blokada instalacji. W informacji telefonicznej - o dziwo zadzwonili - twierdzą, że to infekcja. BZDURA! 

Przeczesałem komputer 2 programami antymalware. Coś usunęły, ale blokowanie konkurencji dalej funkcjonuje.

Próba naprawy systemu nic nie dała. Teraz stara płyta Win 7 i właśnie instaluję od nowa.

Oprogramowanie dla niewolników Microsoftu.