Nie mogę przywrócić kopii zapasowej rejestru

Zrobiłem w systemie XP kopię zapasową całego rejestru poprzez wejście w regedit > Plik > Eksportuj > Zapisz jako typ > plik .reg > (nazwa zmieniona).reg. W samym rejestrze nic nie zmieniałem.

I teraz jak klikam dwukrotnie na ten plik kopii lub z prawokliku > Scal to po chwili wyświetla mi to: Klik Sprawdziłem to również w trybie awaryjnym, ale tam jest to samo.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ? Co mogę jeszcze zrobić, żeby poprawnie przywrócić tę kopię ?

jeśli masz włączone przywracanie systemu to z niego skorzystaj

:slight_smile:

uruchom w trybie awaryjnym i przywróć

albo

http://support.kaspersky.com/pl/kis2011 … =208279071

system korzysta z rejestru i nie może przywrócić całego

Przywracanie systemu mam włączone. Ale z niego nie skorzystam, bo nawet nie ma takiej potrzeby, poniewaź nic w regedit nie zmieniałem.

Można powiedzieć, że ja tak testowo utworzyłem kopię całego rejestru.

I teraz moje pytanie zmierza do tego dlaczego system wywala mi ten komunikat ?

Czy to jest normalna reakcja systemu ? Jeśli nie - to co zrobić by nie wyrzucał tego monitu ? Czy można z tym w ogóle coś zrobić ? Bo to jest dla mnie ważne na przyszłość. Właśnie miałem usunąć coś z regedit , a później ewentualnie przywrócić to z kopii, na szczęście tego nie zrobiłem. Wchodzę w kopię, a tu ten komunikat.

I czy lepiej robić kopię całego rejestru, czy tylko poszczególnych jego gałęzi w regedit?

Czy lepiej korzystać z Kreatora kopii zapasowej?

W awaryjnym mam jak mówię dokładnie to samo, czyli wyświetla ten komunikat.

Natomiast przywracanie z Kreatora kopii zapasowej zwraca błąd typu plików, nie rozpoznaje lub nie obsługuje ich.

Kopię rejestru utwórz za pomocą ERUNT lub RegBak:

http://www.fixitpc.pl/topic/318-rejestr … zapasowej/

Wróćmy jeszcze do tej kopii zapasowej. Bo w Panelu sterowania widzę, że nie ma Menedżera dźwięku i brak dżwięku w systemie. To chyba przeniosło się z tą kopią zapasową na Pulpit.

Jak przywrócić tę kopię bez tego komunikatu ?

Włączyłem zatem Przywracanie systemu do jednego z wcześniejszych punktów. Teraz jest dobrze.

Ale prosiłbym koniecznie o odpowiedź jeśli ktoś wie co jest na rzeczy, dlaczego to nie można poprawnie przywrócić tej utworzonej kopii z przykładowej lokalizacji Pulpit do regedit?

Czy to z faktu, że przeniesione lub zmienione nazwy elementów mogą przestawać działać, bo czasami są takie komunikaty plików. Tu takowego nie było.

Czy to jest jakaś wada systemu, czy jeszcze coś ? Bo ja np. o tym nie wiedziałem dotąd. Czy to za każdym razem przy tej okazji występowałoby ? Może ja zrobiłem jakiś błąd np. w typie pliku (zaznaczyłem Pliki .reg ) ?

A może po prostu nie można robić kopii całego rejestru, tylko jego poszczególne gałęzie ?

A może jakaś infekcja np. typu trojan tam siedzi i to blokuje ?

I czy dlatego właśnie pozostaje skorzystanie już nawet nie z systemowego Kreatora kopii zapasowej tylko z alternatywnych programów ?

Może trojan coś w rejestrze przestawił

Jak mogę to sprawdzić ? Przeskanować rejestr ? Jakim oprogramowaniem ?

Mam u siebie skaner Malwarebytes’ Anti-Malware. Czy on wystarczy ?

Nudzisz się i codzienne próbujesz nowego sposobu żeby uszkodzić system.

Nie rozumiesz, że w ten sposób nie przywrócisz całego rejestru.

Poza tym czego nie rozumiesz w tym komunikacie:

Przecież system jest uruchomiony, więc normalne, że niektóre klucze są w użyciu i nie ma do nich dostępu.

W przypadku ERUNT lub RegBak można przywrócić kopię rejestru używając konsoli odzyskiwania.

Tak, teraz już wszystko rozumiem. O żadnym trojanie też raczej nie może być mowy. Nieporozumienie się wzięło stąd, że jest wiele sposobów na tworzenie kopii. Trudniejszych lub nieco łatwiejszych. Ale to już tak nawiasem mówiąc.

To, że tym sposobem nie zrobię kopii całego rejestru już wiem, ale wiem też, że czasem robi się w ten sposób takie “łatki” gałęzi rejestru do scalenia lub restore’u. Czy tak ?

Czy jeśli załóżmy chcę usunąć jakiś z pewnością zbędny klucz w regedit to nie wykonuję kopii całego rejestru, tylko tego właśnie klucza, tak ?

Jeśli chodzi o Erunt lub RegBak , to przywraca się kopię z konsoli Przywracanie systemu, czy konsoli Odzyskiwania systemu ?

Oraz w Eruncie jak wygląda proces tworzenia tej kopii całościowej, w jakiej formie ?

Tak.

Przywracanie systemu nie ma nic do tego.

Obydwa programy pozwalają na przywracanie systemu z poziomu działającego systemu, jak i z zewnątrz.

Możesz o tym przeczytać w linkowanym już wcześniej temacie: http://www.fixitpc.pl/topic/318-rejestr … zapasowej/

Tak, ale mi raczej nie chodzi o przywracanie systemu z własnego poziomu, ani z zewnątrz, tylko o to jak przywracać utworzoną w Eruncie kopię zapasową rejestru - całego bądź też jego części.

No i jak wykonywać samą tę kopię ? Rozumiem, że w podanym linku to wszystko jest ?

Druga kwestia: czy tę utworzoną przeze mnie kopię zapasową rejestru w lokalizacji C:\Documents and Settings\user\Pulpit mogę już bezpiecznie i spokojnie usunąć np. z prawokliku myszy z Shiftem?

A co moge zrobić jak idiotyczny kolega pobawi sie w rejestrze nie mając kopji zapasowej tego calego rejestru?