Nie mogę przywrócić MBR!

Witam! Mam bardzo poważny problem. Mam ASUSa K53SD. Dzisiaj zainstalowałem Linuksa, ale postanowiłem go usunąć (nieważne z jakich powodów). Najpierw postanowiłem przywrócić MBR Siódemki i uruchomiłem opcję “Naprawiania komputera”, wpisałem w terminalu

bootrec /fixmbr

i nic to nie dało. Dalej uruchamiał się GRUB OpenSUSE. Potem próbowałem użyć Parted Magic (a konkretniej Super Grub Disk 1) co również nic nie dało. Używałem też EasyBCD czy coś takiego i też nie działało. Stwierdziłem, że może usunę Linuksa i potem spróbuję. No to za pomocą EasyUS Partition Master usunąłem Linuksa. Następnie uruchomiłem EasyBCD i spróbowałem przywrócić MBR. No to kompletnie się wszystko zepsuło. Uruchamiam komputer i jak próbuję wystartować z Parted Magic z pendriva pokazuje

An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system. Press any key to restart

i po wciśnięciu Entera chyba startuje dysk i pokazuje

Reboot and Select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press any key

. Przy uruchomieniu komputera bez pendriva to samo. Mam tylko płyty Recovery i nie mogę użyć wiersza poleceń. Nie chcę robić Recovery, bo mam ważne dane na laptopie. Proszę o pomoc!

Wykręć dysk, podepnij go do kompa, a potem to http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/.

Ewentualnie, jeżeli nie posypały się partycje, ja zainstalowałbym windowsa na jakiejś partycji, zrobił MBR jak trzeba a potem go wywalił.

Nie ma mowy o wykręcaniu dysku. Są jakieś inne propozycje?

AOMEI Partition Assistant Home Edition ma opcję naprawy MBR i można utworzyć bootowalną płytę aby uruchomić z niej komputer.

jest? poczekaj zaraz ci podam ok.

Poradnik do AOMEI Partition Assistant

1.Płyta z systemem W-7 (URUCHAMIASZ TAK JAK PRZY INSTALACJI SYSTEMU)

2.Wybierasz opcje napraw

3.Następnie wybierasz konsola

4.Wpisujesz - Bootrec.exe/fixmbr klikasz ENTER

5.Wpisujesz exit klikasz ENTER

Restart i masz naprawiony boot sektor

Nie mam płyty z W7 tylko Recovery a tam takiej opcji nie ma ;p

Jaki Windows 7 masz zainstalowany 32 czy 64 bity

64

czytaj tutaj przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322

Dodane 15.12.2012 (So) 0:55

I tutaj http://soisk.pl/tworzenie-oraz-przywrac … windows-7/

Dodane 15.12.2012 (So) 1:02

Jeżeli nie posiadasz płytki z W7 drugi link pokazuje jak utworzyć dysk naprawy za pomocą którego przywrócisz boot sektor wpisując w konsoli polecenie jak wyżej podałem

Użyłem tego programu i nie działa! Od razu powiem, że nie mam w ogóle dostępu do Windowsa 7!

EDIT: Zainstalowałem Ubuntu i mam z powrotem dostęp do wszystkiego. Ale wciąż nie mogę przywrócić MBRa:/

Czytałeś przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322?

Opcje z wierszem polecenia i z narzędziem do naprawy problemów z uruchamianiem.

Możesz sprawdzić EasyBCD.

No przecież pisałem, że tak -,-