Nie mogę przywrócić obrazu systemu po zrobieniu partycji w systemie GPT

Tak jak wyżej w temacie, nie mogę przywrócić obrazu systemu po zrobieniu w systemie GTP
Wybór opcji w GPT jest inny niż w MBR, jest taki jak poniżej:

Partycje GTP robiłem za pomocą EaseUS Partition Master nic w BIOSie nie zmieniałem.
Przywracając obraz systemu wybieram drugą opcje taką jak jest na obrazku wyżej, później wybieram dysk na którym jest obraz systemu a później pokazuje mi się to:

Nie wiem co mam zrobić, może coś BIOSie trzeba zmienić.
Proszę o pomoc :slightly_smiling_face:

Obrazu Systemu czy Systemu? Bo to jest różnica.
Z tekstu na drugim obrazku wynika ze Bios nie potrafi znależć boot device z systemem.
Przyczyn moze być sporo od zmiany miejsca rozruchu w BIOS po uszkodzenie Głównego rekordu rozruchowago. Na poczatek z reguły resetuje sie bios poprzez wyjęcie baterii na koło 10 min przy odłaczonym zasilaniu, wtyczka z gniazdka, wyjęcie baterii.
Jak nie pomoze to najprosciej wpisać w wyszukiwarkę tekst jaki sie pojawił na drugim obrazie a wyswietlą się linki do prób rozwiazań tego problemu jak np.

Nie mogę przywrócić systemu z zrobionego wcześniej obrazu systemu.

Jaka aplikacją tworzyłeś obraz systemu?

Wbudowanym, systemowym narzędziem do robienia obrazu systemu.

Wbudowana funkcja tworzenia obrazu systemu nie jest już w Windows 10 rozwijana od wersji 1709 i Microsoft zaleca by korzystać z zewnętrznych aplikacji.

P.S. Pare lat temu miałem przypadek w którym nie mogłem przywrócić obrazu systemu ponieważ Windows twierdził ze został zapisany na partycji GPT a partycją docelową jest MBR mimo ze wszystkie moje dyski to MBR.
Przeszedłem na Macrium.

To jaki polecacie program do robienia obrazu systemu?
Ten Macrium jest niestety po ichniemu :grinning:

Tak powinny wyglądać prawidłowe partycje GTP.
Chodzi o te pierwsze cztery partycje od góry.
Na początku miałem źle zrobione partycje.