Nie mogę przywrócić VISTY na laptopie TOSHIBA

Dzień dobry.

Mam problem z laptopem siostrzenicy. Jest to Toshiba L-300.

Został tam sformatowany dysk C ale została pozostawiona partycja recovery VISTA. Jest też partycja D i jest tam folder HDD Recovery.

Obecnym systemem jest Win XP SP3.

Obecnie chodzi o odzyskanie oryginalnie zainstalowanego systemu czyli powrót do Visty ale do laptopa nie było płyty instalacyjnej.

Co zrobiłem:

  1. odzyskałem partycję recovery programem PCIFILERECOVERY

  2. nagrałem całość programem Toshiba Recovery Disc Creator w opcji Data CD/DVD -> trwało długo

  3. płyta nie boot-uje

  4. partycja recovery jest widziana z poziomu XP w zarzadzaniu dyskami

Próba uruchomienia Recovery przy starcie przez F8 bezskuteczna -> mam tylko opcje dotyczące XP i wybór systemu także XP.

Sposób poprzez wciśnięcie klawisza 0 i właczenie laptopa też nie działa

Proszę o pomoc co dalej nie bardzo wiem co mam zrobić. Może gdzieś popełniam błąd? Nie bardzo wiem jak stworzyć bootujący dysk z VISTĄ.

a masz zainstalowane oprogramowanie do odzyskiwania systemu?

Spróbuj metody opisanej w tym wątku:

pavilion-dv5-recovery-manager-t377295.html?hilit=gparted#p2441119

Nie sprawdzałem jej na toshibie, jednak na laptopach dwóch różnych (innych) producentów, była skuteczna,

Jeśli masz pendrive i nie chcesz zużywać / nie posiadasz płyty cd, możesz użyć partedmagic:

http://sourceforge.net/projects/partedm … p/download

Nazwę partycji recovery podałeś sam, więc nie powinno być z tym problemu

Tak musi sie uruchomić: https://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tai … 64&pf=true

chyba, że masz uszkodzoną partycję recovery.

To może też tutaj jeśli chodzi o płytkę bootowalną do recovery : https://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tai … erType=SFF

Witaj.

Nie wiem o jaki program pytasz. Chyba nie ma -> jaki wobec tego zciągnąć?

Jasiek: próbowałem tego sposobu na klawisz zero ale nnie stety nie działa -> laptop piszczy jakiś czas a potem jak puszczam zero to włącza się normalnie XP

Dodane 21.08.2010 (So) 18:05

Witaj.

Nie wiem o jaki program pytasz. Chyba nie ma -> jaki wobec tego zciągnąć?

Jasiek: próbowałem tego sposobu na klawisz zero ale nnie stety nie działa -> laptop piszczy jakiś czas a potem jak puszczam zero to włącza się normalnie XP

Niestety F11 nie pomaga

Dodane 22.08.2010 (N) 13:54

Ad CzajAn : niestety nie zadziałało. Zmieniłem flagę, która była diag na boot ale komp po restarcie nie wstaje i podaje komunikat: BOOTMGR is missing Press Ctrl_Alt+Del to restart

Rozumiem, że XP uszkodził BOOTManagera od Visty.

Na HDDRecovery znalazłem plik BOOTMGR -> może da się go jakoś wrzucić na partycję WinRe?

Nie wiem jak się posłużyć partedmagic -> może jakiś link do poradnika?

Ad Jasiek: wszedłem na stronę pomocy Toshiby ale nie wiem czemu nie przyjmuje mi nr serynjego laptopa i nie mogę przejść procedury w sprawie płyt recovery.

Gdzieś wyczytałem, że Toshiba Recovery Disc Creator trzeba zgrać dwie płyty DVD, z których przywrócę VISTĘ. No mam folder HDDRecovery ale nie bardzo wiem jak to zrobić -> prosiłbym o pomoc w tym zakresie bo nigdy tego nie robiłem. W manualu do tego programu zero informacji jak przygotować takie dyski tym programem.