Nie mogę przywrócić windows po instalacji linuksów

Linux się uruchamia. Jednak instalujac drugi w systemie legacy boot spowodował problemy.
Każdy system wcześniej był instalowany w trybie uefi .

Miałem działający windows 10 oraz windows 7. Teraz niestety nie uruchamia sie zaden z nich.

win 7
win 10
Probówałem przywracaniem startup repair windows 7 - taki błąd:

Mam na dysku partycje della. Jest tam coś o nazwie dell support, recovery itp.
Jednak nie mam pojęcią w jakis sposób ją uruchomić ? Nie widzę tego w opcjach bootowania…

w jakis sposób uruchomić recovery tools z partycji która była fabrycznie w laptopie ??

W pierwszej kolejności sprawdź czy partycje Windows w ogóle istnieją na dysku.

Zaloguj się do Linuksa i pokaż wynik polecenia:
sudo fdisk -l

tak istnieją wszystko jest na swoim miejscu.
dla jednego dysku (pierwszego) tak to wygląda:
2048 1333247 1331200 650M EFI System
1333248 1595391 262144 128M Microsoft reserved
1595392 470951935 469356544 223,8G Microsoft basic data
470951936 472621055 1669120 815M Windows recovery environment - JAK TĘ PARTYCJE URUCHOMIĆ ??
472621056 497721343 25100288 12G Windows recovery environment - JAK TĘ PARTYCJE URUCHOMIĆ ??
497723392 500117503 2394112 1,1G Windows recovery environment - JAK TĘ PARTYCJE URUCHOMIĆ ??

Może z poziomu linuxa użyj https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

jesteś pewny że to może pomóc kiedy linuks normalnie się uruchamia. Bo jakoś nie wydaje mi się.

Co to za Dell? Model? W ostatecznym rezultacie co chcesz mieć za systemy działające na tym dysku?
Może to pomoże? https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/drivers/osiso/recoverytool/wt64a

Najłatwiej będzie ponowić instalacje linuksa tylko w trybie uefi.
Oczywiście uważaj podczas partycjonowania, żeby nie wywalić sobie Windowsów.

Jeśli linuksa już nie chcesz to uruchom instalator Windowsa z usb (tylko windowsa 10) i wybierz opcję naprawy systemu (to powinno przywrócić bootloader MS i możliwość wyboru między wersją 7 i 10). Później pod Windowsem usuniesz już sobie partycje linuksowe.

No dobra ale to jest rozwiązanie które zainstaluje mi czystą wersje windowsa. A co ze wszystkimi danymi na starym systemie?
I do czego służa te wszystkie “ukryte” partycje ? jak mam je uruchomić ??

tak też zrobiłem. odpaiłem naprawę . niestety nie udało się naprawić botowania , również poprzez command prompt (bootrec /fixboot etc) nie pomogło.
Tak więc co mi pozostało ? jak odzyskać dane z windowsa jeśli zainstaluje nowy system ?

No i jak uruchomić te partycje ukryte bo nijak nie moge tego zrobić w biose (dell5577) ?

Obstawiam że mogłeś wyłączyć w biosie opcję uefi do instalacji Linuksa, albo inny secure boot. Włącz je ponownie i dopiero wykonaj naprawę przy użyciu instalatora Windows.

a czy jest różnica jak tworze obraz iso ? np czy pendrive jest sformatowany pod fat32 lub ntfs ?

no i k* posłuchałem się głupkowatej porady. Tak czułem że to idiotyzm no ale jednak.
Teraz to już nawet windows boot managera nie mam do wyboru w biosie i jestem w totalnej du*ie.

Przywracanie z iso windows 10 nie dziala pozostaje jedynie czysta instalacja od zera . Nosz kur*

Na tym forum to chyba tylko sami obrócy łindowsa 10 są a przyjdzie co do czego nawet dla takiego g*wna nie potrafią pomóc//

rzeczywiscie potwierdzam. To forum już nie będzie takie jak dawno dawno temu. Smutne to.

super