NIe mogę robić zakupów w XBL Marketplace

(IrasDeeJay) #1

Witam, mam poważny problem. MIeszkam w Anglii, założyłem konto xbox live na Anglię, a później je przeniosłem na Polskę. Chciałbym kupić grę Mafia II w usłudze Gry na Żądanie, ale gdy już klikam"Potwierdź pobieranie" otrzymuje niemiły konunikat, że nie jest to dostępne w moim regionie. Czy ktoś mi może powiedzieć o co kaman ? Specjalnie kupiłem punky MSP żeby kupić tą gre, i akurat przez GoD, bo jest tam polska wersja językowa, a tu taka nie miłą niespodzianka. Jeśli chodzi to o blokadę regionową, to czy da się tak zrobić, że ktoś w Polsce zaloguje się na moje konto Live (przez PC), kupi grę, a następnie ja ją ściągnę na Xboxa tutaj w Anglii ?

(steemm) #2

Dokładnie jak masz konto PL to musisz mieć IP PL żeby pobierać gry na żądanie z PL :slight_smile:

(IrasDeeJay) #3

Hmm, zrobiłem tak: Dałem bratu swój login i hasło do XBL, on dokonał zakupu płacąc moimi MS Points, poczym włączyłem konsolę, no i pobieranie rozpoczęło się samo automatycznie. Zostawiłem na noc ustawiając opcję "Pobieranie w tle" tj. że po zakończeniu pobierania konsola się wyłączy sama. Dzisiaj rano czekałą mnie niemiła niespodzianka, mianowicie podczas próby uruchomienia gry (nie było nawet okładki widocznej - tak jak by się źle pobrała) wyskoczył komunikat, że "Nie można uruchomić gry sprawdź czy włożyłeś płytę z grą, albo inny nośnik" Wnioskuję z tego że gra prawdopodobnie się źle pobrała (cholerne WiFi), dlatego pobieram od nowa. Dam znać co i jak.

(steemm) #4

Powiedz, po jakiego grzyba przeniosłeś konto na polski XBL skoro mieszkasz w UK ?

(IrasDeeJay) #5

No właśnie dlatego, że myślałem, że wszystkie gry w GoD będą w polskiej wersji językowej, oraz jak zarejestruje się na PL to będe grać z większą ilością polskich graczy. Niestety jak widzę to byłem w błędzie.

Co do gry. Lipa po długośći. Ściągałem 3 razy, i zawsze jak już miałem 100% to wyskakiwało powiadomienie że "Nie można pobrać Mafia II" Nawet przy łączu 10Mb/s jest to conajmniej wkur!@#$ !!

(Błażej) #6

Poszukaj na necie tematu dotyczącego przenoszenia licencji na gre.

Wtedy będziesz mógł sobie pobrać gre na innym koncie

(IrasDeeJay) #7

No dobra, ale to nie bardzo mnie urządza, bo musiałbym robić nowe konto XBL, od nowa achiwementy, zapraszać znajomych itp. Ponadto mam bardzo fajnego maila związanego z moim kontem (domena @live.com). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to jest z tym VPN ?