NIe mogę robić zakupów w XBL Marketplace

Witam, mam poważny problem. MIeszkam w Anglii, założyłem konto xbox live na Anglię, a później je przeniosłem na Polskę. Chciałbym kupić grę Mafia II w usłudze Gry na Żądanie, ale gdy już klikam"Potwierdź pobieranie" otrzymuje niemiły konunikat, że nie jest to dostępne w moim regionie. Czy ktoś mi może powiedzieć o co kaman ? Specjalnie kupiłem punky MSP żeby kupić tą gre, i akurat przez GoD, bo jest tam polska wersja językowa, a tu taka nie miłą niespodzianka. Jeśli chodzi to o blokadę regionową, to czy da się tak zrobić, że ktoś w Polsce zaloguje się na moje konto Live (przez PC), kupi grę, a następnie ja ją ściągnę na Xboxa tutaj w Anglii ?

Dokładnie jak masz konto PL to musisz mieć IP PL żeby pobierać gry na żądanie z PL :slight_smile:

Hmm, zrobiłem tak: Dałem bratu swój login i hasło do XBL, on dokonał zakupu płacąc moimi MS Points, poczym włączyłem konsolę, no i pobieranie rozpoczęło się samo automatycznie. Zostawiłem na noc ustawiając opcję “Pobieranie w tle” tj. że po zakończeniu pobierania konsola się wyłączy sama. Dzisiaj rano czekałą mnie niemiła niespodzianka, mianowicie podczas próby uruchomienia gry (nie było nawet okładki widocznej - tak jak by się źle pobrała) wyskoczył komunikat, że “Nie można uruchomić gry sprawdź czy włożyłeś płytę z grą, albo inny nośnik” Wnioskuję z tego że gra prawdopodobnie się źle pobrała (cholerne WiFi), dlatego pobieram od nowa. Dam znać co i jak.

Powiedz, po jakiego grzyba przeniosłeś konto na polski XBL skoro mieszkasz w UK ?

No właśnie dlatego, że myślałem, że wszystkie gry w GoD będą w polskiej wersji językowej, oraz jak zarejestruje się na PL to będe grać z większą ilością polskich graczy. Niestety jak widzę to byłem w błędzie.

Co do gry. Lipa po długośći. Ściągałem 3 razy, i zawsze jak już miałem 100% to wyskakiwało powiadomienie że “Nie można pobrać Mafia II” Nawet przy łączu 10Mb/s jest to conajmniej wkur!@#$ !!

Poszukaj na necie tematu dotyczącego przenoszenia licencji na gre.

Wtedy będziesz mógł sobie pobrać gre na innym koncie

No dobra, ale to nie bardzo mnie urządza, bo musiałbym robić nowe konto XBL, od nowa achiwementy, zapraszać znajomych itp. Ponadto mam bardzo fajnego maila związanego z moim kontem (domena @live.com). Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to jest z tym VPN ?