Nie moge sformatowac C

Witam

mam Windowsa Viste 32 bity Home Premium

pracuje na nim pól roku jest to laptop od HP

Vista doprowadza mnie już do białej gorączki !

mam jej serdecznie dość ! chce zainstalować XP

niestety ten wspaniały wytwór majkrosoftu powoduje u mnie deszcz przekleństw i obelg na mój laptop

cmd - format c:

odmowa dostępu masz zamałe uprawnienia … z tym że jestem na administratorze

menadżer dysków…

usuń wolium / formatuj zablokowane

mój komp > c ppm > formatuj

nie mogę być sformatowany

przez instalacje Windowsa XP

instalacja nie wykryła żadnych dysków podpiętych i gotowych do zainstalowania oprogramowania ( czy jakoś tak) …

nie dość że doprowadza mnie do wrzenia to jeszcze się nie chce sformatować…

chce se w końcu pograć normalnie w gry a nie aby mi się np. MU online cięło na karcie graficznej Ge Force 8400GS i 2k ram i Procku 2 dual core 1,83MHz

śmiech na sali z ta vista

mam nadzieje ze mi pomożecie :cry: :oops:

Pozdrawiam Adam

Nie można sformatować dysku systemowego gdy masz uruchomiony system.

Musisz zintegrować sterowniki do dysku sata,żeby XP zobaczył dysk twardy.

a jak to zrobić ? bo ja jestem kompletnie zielony z tego =(

Do poczytania.

Przedewszystkim sprawdź w menedżerze urządzeń jaki masz kontroler dysku sata, wyszukaj do niego sterowniki pod xp, pobierz i zintegruj przy pomocy windows xp bulider czy jakoś tak…

robię wszystko jak jest opisywane

ale w pewnym momencie pod sam koniec podczas kopiowania plików przez Nlite wyskakuje błąd

“Błąd danych (CRC)”

p… vista zaraz ten lapt przez okno wywalę !

Błąd danych CRC to nie wina Visty a zabrudzonej,uszkodzonej,źle nagranej płyty,bądź wina samego napędu optycznego.Płytę XP masz oryginalną?Co to się z tą Vistą porobiło,że jak coś nie działa to od razu ona jest winna.

Już sobie poradziłem

poczytałem w necie na temat błędu CRC

na szczęście mam 3 kompy w domu i na każdym oryginalny system to pożyczyłem płytę od brata i już mi wszystko dobrze zgrało

teraz otworzyłem plik iso i nie jestem pewny co mam z nim zrobić… mam go nagrać na płytę i będzie działało jak instalacja Windowsa ? dobrze myślę ?

Musisz wypalić na płycie,tylko nie przypadkiem jako plik z danymi.

Wypaliłem jako plik iso

przy otwarciu komputera klikam aby rozruszać płytę

lądują się sterowniki ekran na sekundę robi się czarny aby wejść w menu instalacji systemu Windows XP

i zamiast tego mam blue screen ze system zostanie zamknięty aby nie został uszkodzony i muszę restartować kompa… miałem teraz tak 4 razy sprawdzić czy to przypadek czy tak się dzieje… no i niestety za każdym razem tak było :frowning:

z mojego komputera nie mogę zainstalować bo pokazuje mi jakiś problem i se mogę go sprawdzić online…co w sumie nic nie daje