Nie mogę sformatować dysku c i a

Cześć ! :o

Jeśli chcę sformatować dysk c to pojawia się komunikat : zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upewnij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku.

Co mam zrobić, żeby formatowanie ruszyło ?

Jeśli chcę sformatować dysk a to pojawia się komunikat : system Windows nie był w stanie dokończyć formatowania i nie można sformatować dysku w stacji dysków a . Jeśli chcę odczytać dyskietkę zapisaną to pojawia się komunikat : dysk nie jest sformatowany i jest pytanie czy chcę go sformatować teraz.

Dlaczego nie mogę uruchomić dyskietki ani jej sformatować ?

P.s. Formatuje dyski d,g,h i pen-drive.

Masz system na dysku C: ?

Jeżeli tak to aby go sformatować musisz uruchomić jakiś system z innej lokalizacji (z płyty, pendrive, dyskietki itd.). Z poziomu np. Gparted live CD powinno się dać sformatować bez problemu, jak masz płytę z instalką windowsa, to podczas instalacji jest pytanie czy sformatować dyski.

Od dobrych kilku lat już nie korzysta się z dyskietek :o , ta dyskietka którą próbujesz odczytać jest prawdopodobnie uszkodzona.

Windows nie pozwoli ci sformatować dysku systemowego, zwykle jest to tyski C:. Napisz coś więcej na którym dysku masz zainstalowany Windows, nawet jeżeli nie jest to dysk C: to możesz na nim mieć zainstalowane aplikacje, sterowniki pracujące w tle na co wskazuje zacytowany komunikat.

Co do dysku A: to może on być zabezpieczony przed zapisem mechanicznym przełącznikiem na dyskietce, albo uszkodzony.

Windows jest na dysku c.

Ostatnio miałem zainstalowany Windows 7 na dysku c przez fachowca. Później ja sam po raz pierwszy zainstalowałem Windowsa (po raz pierwszy jakiegokolwiek) XP Professional. Po zainstalowaniu Windowsa żaden program nie chodził, dopiero po ponownej instalacji. Jednak w dysku C/Program files zostały programy które wcześniej instalowałem, a powinny być tylko należące do Windowsa. Z tym że instalowałem go kilka razy, bo nie mogłem poradzić sobie z internetem, ale teraz już mam. W związku z tym zauważyłem że zostają nazwy komputera i nazwy użytkownika z poprzednich formatowań, a powinno być tylko jedno. Komputer formatuje bo od nowa muszę instalować programy, ale nie do końca bo zostają nazwy użytkownika, nazwy komputera, programy ale tylko w c/program files.

Zainstalowałeś bez formatowania, instaluj jeszcze raz ale zwracaj uwagę na informacje pojawiające się ekranie, instalator w pewnym momencie pyta czy pozostawić bieżący system plików bez zmian, czy formatować.

Owszem jest formatowanie, szybkie formatowanie, bez zmian system plików ntfs dla dysku d, g, h, i(pen-drive). Dla dysku c, gdzie jest windows nie ma. Mogę zaznaczyć tylko, że ma być zainstalowany windows na c.

Aż trudno uwierzyć, że po sformatowaniu dysku “coś” pozostaje. Nie wnikam w użyte pojęcia.

Jeśli jednak sam w to wierzysz, co tu opisujesz, to po prostu najpierw usuń partycję “C”, potem

utwórz ją na nowo i przeprowadź instalację systemu.