Nie moge sformatowac dysku c

Witam.

Otóż mam problem z sformatowaniem windows 7 starter. Przez BIOS nie mogę go sformatować, ponieważ nie mam cd na pierwszym miejscu i tu jest główny problem bo go nie mogę ustawić na pierwszy. Jest tak, że w BIOSie jak sa te zakładki i w tym boot nie ma + - w legendzie ze zmieniam kolejność a jak zmienię zakładkę na inna to już się + i - pojawia i moge tylko w tym boot nie ;c Próbowałem tez drugiego sposobu ze zainstalowałem win 7 na dysk d odpaliłem windowsa z dysku d i chciałem sformatować dysk c poprzez klikniecie prawym klawiszem na dysk c i kliknąć sformatuj ale tez błąd bo wyskakuje komunikat ze nie mogę sformatować tego dysku.

Prosze o pomoc z góry dzieki :smiley:

Nie wiem jaki masz sprzęt a tym bardziej BIOS więc sprawdź w instrukcji jak zmienić kolejność bootowania.

Sprzet to mam fujtsu siemens P5SD2-FM instrukcji nie mam do niego poniewaz byl skladany z innych czesci itd i kupywalem go od znajomego co go skladał.

Spróbuj: BIOS > Boot > Boot Device Priority > Enter. Teraz strzałkami wybierz (podświetl) napęd CD i przesuń go na pierwsze miejsce klawiszami Page Up lub Page Down (tego nie jestem bardzo pewny, czasem działają tu klawisze " +" i " -"). Jeśli się dało, to klawisz Esc, klawisz F10, potwierdź zmiany i restart.

Zrobiłem jak napisales nic mam 2 windowsy wgrane i jak wybralem najpierw ten na dysku c to normalnie komp sie uruchomil a jak tego z dysku d to pojawil sie czarny ekran i napisy i pisalo tam ze " nie mozna uruchomic pozycji rozruchu poniewaz wymagane narzedzie jest niedostepne "

michalo4584 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Sprawdź płytę z systemem na innym komputerze czy zacznie się instalacja. Albo jakąś dystrybucje live cd Linux czy Ubuntu ale nagrana na innym komputerze czy alternatywny system ruszy na problematycznym komputerze. Napęd i dysk jakie mają kable sygnałowe; szerokie tkzw. taśma czyli IDE jeśli tak to czy oba urządzenia podłączone przez jeden kabel i czy mają zworki z tyłu. Czy połączone kablami sata tymi wąskimi.