Nie moge sformatować dysku D

Witam.

Mam dysk podzielony na trzy partycje C: partycja systemowa i dwie dodatkowe D i E. Chciałem z dysku D usunąć filmu które tam mam więc nacisnołem na dysk D i dałem Formatuj. Po powiadomieniu, że wszystkie pliki zostaną usunięte wyskoczył mi komunikat:

Nie można sformatować tego dysku.Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych… itd.

Wiem, że tak się dzieje w przypadku jak się daje do sformatowania partycje na któerj jest zainstalowany Windows. Ale dlaczego mi się tak dzieje w przypadku dyku D ? Kiedyś formatowałem ten dysk tak jak chciałem to zrobić dzisiaj. I jeszcze jedno kiedyś robiłem formta i gdy wszedłem na: Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Zarządzanie dyskami to ustawiłem dla partycji D I E Typ Podstawowy, a C już była ustawiona na ten typ, może to jest przyczyna? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

użyj Easeus

Nim też próbowałem i wyskakuje to samo.

to zrób to poza systemowo z Gparted Live CD lub Parted Magic

OKI spróbuję, ale już jurto, dzięki Fix00ser

jakiś program Ci używa tego co na nim masz dlatego nie możesz zrobić formatu

sformatuj z trybu awaryjnego

Spróbuj tak:

Pobierz i zainstaluj program Unlocker. Następnie kliknij na dysk prawym i wybierz unlockeru.jpg

Po tym spróbuj jeszcze raz sformatować.

Też tak myślę, że jakiś program używa. A z trybu awaryjnego też nie mogę nie wiem co się dzieje. Jeszcze sciągnę program, o którym pisze m.h i dam znać.

możesz spróbować nawet programem do robienia partycji np Partition Magic tam jest opcja Formatuj program nawet daje możliwość uruchomienie poza systemem wtedy będziesz miał pewność że nic nie uzywa z tego dysku.

Próbowałem Partition Magic i też nic. Unlocker też nic nie daje cały czas to samo.

próbowałeś?

Dzięki Wam udało się.