Nie moge sformatować dysku D

(Konrad1993) #1

Witam.

Mam dysk podzielony na trzy partycje C: partycja systemowa i dwie dodatkowe D i E. Chciałem z dysku D usunąć filmu które tam mam więc nacisnołem na dysk D i dałem Formatuj. Po powiadomieniu, że wszystkie pliki zostaną usunięte wyskoczył mi komunikat:

Nie można sformatować tego dysku.Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych... itd.

Wiem, że tak się dzieje w przypadku jak się daje do sformatowania partycje na któerj jest zainstalowany Windows. Ale dlaczego mi się tak dzieje w przypadku dyku D ? Kiedyś formatowałem ten dysk tak jak chciałem to zrobić dzisiaj. I jeszcze jedno kiedyś robiłem formta i gdy wszedłem na: Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Zarządzanie dyskami to ustawiłem dla partycji D I E Typ Podstawowy, a C już była ustawiona na ten typ, może to jest przyczyna? Proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

(Gryf00n) #2

użyj Easeus

(Konrad1993) #3

Nim też próbowałem i wyskakuje to samo.

(Gryf00n) #4

to zrób to poza systemowo z Gparted Live CD lub Parted Magic

(Konrad1993) #5

OKI spróbuję, ale już jurto, dzięki Fix00ser

(darian) #6

jakiś program Ci używa tego co na nim masz dlatego nie możesz zrobić formatu

(darek0107) #7

sformatuj z trybu awaryjnego

(system) #8

Spróbuj tak:

Pobierz i zainstaluj program Unlocker. Następnie kliknij na dysk prawym i wybierz unlockeru.jpg

Po tym spróbuj jeszcze raz sformatować.

(Konrad1993) #9

Też tak myślę, że jakiś program używa. A z trybu awaryjnego też nie mogę nie wiem co się dzieje. Jeszcze sciągnę program, o którym pisze m.h i dam znać.

(zima2005) #10

możesz spróbować nawet programem do robienia partycji np Partition Magic tam jest opcja Formatuj program nawet daje możliwość uruchomienie poza systemem wtedy będziesz miał pewność że nic nie uzywa z tego dysku.

(Konrad1993) #11

Próbowałem Partition Magic i też nic. Unlocker też nic nie daje cały czas to samo.

(darian) #12

próbowałeś?

(Konrad1993) #13

Dzięki Wam udało się.