Nie mogę sformatować dysku :( POMOCY!

Witam! Od pewnego czasu komputer bardzo długo się włączał , więc postanowiłem sformatować dysk. Po włożeniu płyty do napędu i ponownym uruchomieniu komputera , pojawia się okno żeby wcisnąć dowolny klawisz , po wciśnięciu przycisku nic nie dzieje się przez 3-4 minuty , a następnie pojawia się napis na czarnym tle : “The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum”. Co robić ? . Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

jest to najprawdopodobniej problem z mbr poczytaj o narzędziu mbrfix

Ten napis co ci wyskoczył to “Plik jest prawdopodobnie uszkodzony. Suma kontrolna nagłówka pliku nie odpowiada obliczonej sumy kontrolnej”

Czyli masz uszkodzony plik w instalce Windows pożycz od kogoś płyte z instalacją Windows XP

Próbowałem zainstalować Windows Xp , ale jest to samo :frowning:

Był by ktoś tak dobry , i napisał jak można naprawić te MBR ?

wpisz w google naprawa mbr. można to zrobić np.z konsoli odzyskiwania. google nie gryzą :smiley:

szukałem w google , ale nic dobrego nie znalazłem :frowning:

A jak to można zrobić z konsoli odzyskiwania ?

Poczytaj o fixboot i fixmbr…

Komputer teraz włącza się normalnie , ale sformatować dysku się nie da :(. Próbowałem instalować Windows Vista i XP ale żadnego nie czyta komputer. Co robić ? :frowning:

nie czyta w sensie że? ustawiłeś botowanie w biosie na napęd?

  • twój napęd nie ma problemu z czytaniem płyt? bo może po prostu laser w napędzie zaczyna szwankować i stąd problem z instalacją systemu

  • tak jak radził djkamil09061991, sprawdź czy w Twoim biosie ustawione jest botowanie z płyty, która aktualnie znajduje się w napędzie

Pozdrawiam

Już wszystko w porządku , komputer jest już po formacie. :smiley: Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.