Nie mogę sformatowac dysku zewnetrznego

Witam,

mam problem z dyskiem zewnetrznym iomega, nie mogę go sformatować ponieważ system formatu został przestawiony na RAW nie zależy mi na danych na tym dysku tylko odzyskanie funkcjonalności próbowalem usuwać wolumin i tworzyć ale formatowanie konczy się wiadomoscią “formatowanie nie zostalo zakonczone pomyślnie”

dodam że przed kilkoma minutami udalo mi się zrobić(nie wiem jak) 7gb pamieci na tym dysku którą moglem użytować jednak teraz znow coś robilem i jest to samo format RAW i nic nie mogę zrobić proszę o pomoc.

System do window 7

RAW kojarzy się z aparatami cyfrowymi, HDD raczej formatuje się na ntfs, lub FAT 32.

Nie zależy Ci na danych, więc usuń wszystkie partycje, podziel dysk na nowo i sformatuj.

pisalem już że usuwalem partycje i nadal to samo

Czy nie jest to dysk sieciowy?

superfresh ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

nie to jest zwykly dysk zewnetrzny wczesniej działał normalnie

Sprawdź za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (podaj informacje z zakładki Health).

rQr0AS1.png

czyli to pewne?

jeszcze wczoraj bylo wszystko ok.

chcialem ustawić bootowanie z dysku i po tym wszystko sie zepsulo

wczesniej udalo mi sie ustawić partycje 7gb i dzialało

:?:

chcialem zbootować system z dysku przenosnego pózniej zorientowalem sie ze to nie mozliwe ale proces zrobilem

dodam wczesniej udalo mi sie ustawić partycje 7gb(tylko) ale dzialał dysk

Problemem może być zasilacz lub kabel usb (lub połączenie przy obudowie).

co proponujesz zrobić, zmienić kabel?

Dodane 29.03.2013 (Pt) 20:07

poza tym przy każdym podłączeniu dysku wyswietla się abym go sformatowal wiec komputer go widzi

Nie zaszkodzi (jaki to kabel, znajomemu przy dysku 2.5 calowym kilka razy kabel mini usb nawalał).

to jest kabel mini usb z przejsciem z wyjsciem na 2 usb

Uruchom wiersz poleceń (jako administrator), wpisz chkdsk x: /f (gdzie x to litera pod jaką jest dysk).

Dodane 29.03.2013 (Pt) 20:12

Coś takiego toshiba-usb-y-cable-ba82010-300.gif

“nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu”

Dodane 29.03.2013 (Pt) 20:14

tak, coś takiego

Dodane 29.03.2013 (Pt) 20:19

jednak zle wpisywalem, komunitkat to :

"typ systemu plików to RAW

chkdsk nie jest dostepne dla stacji RAW"

Dodane 29.03.2013 (Pt) 22:41

sformatoawlem to na system exfat pokazuję mi sie cale 300 gb ale cieżko z wrzucaniem plików