Nie mogę sformatować hdd

Mam taki problem że podczas włączania komputera pojawia mi się napis na monitorze: “DISK BOOT FAILTURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER”

Chciałem sformatować dysk, wykorzystałem do tego płyte z windowsa xp i gdy jestem krok przed formatowaniem dysku pojawia się okno gdzie pisze:

I gdy wciśnę wtedy ENTER pojawia się niebieski ekran z napisami:

Jest jakaś możliwość sformatowania tego dysku? Jeśli tak to jakim programem, głównie chodzi mi o program botujący w biosie.

Co do formatowania - spróbuj programem Gparted (nagrywasz na płytkę i uruchamiasz z niej komputer)

co do pierwszego moze masz ustawione botowanie na inny naped badz na fdd i masz dyskietke a co do reszty to jaki masz dysk pod SATA czy IDE bo jesli bod sata to lipa bo xp nie ma kontrolerów pod SATE a mozesz spróbowac programem fdisk znajdz na necie wgraj na dyskietke i odpal z niej kompa mozesz usuwac partycje logiczne podstawowe i tworzyc je od nowa

Nawiążę do posta wyżej…

Jeśli dysk SATA to trza podać sterowniki z dyskietki czyli na samym początku instalacji wciskasz F6 (uważnie czytaj napisy na dole ekranu) następnie coś wyskoczy to wciskasz S - jako określ i wybierasz pod XP i leci dalej, i dopiero wtedy przechodzi do instalacji i formatowania.

Możesz mi wytłumaczyć jak załaduje tą płytę co mam wybrać później?

Tu masz co nieco o tym:

http://support.microsoft.com/kb/315335/pl

A gdzie doszłeś?

Jeżeli masz już uruchomiony system, to powinna być ikona gparted (a jak nie, to odpal konsolę i wpisz gparted).

Pojawia mi się mnóstwo informacji do wyboru i nie wiem którą mam wybrać

Do wyboru mam:

Gdy nacisnę C to wchodze do konsoli ale nie wiem co tam wpisać mam

Złączono Posta : 10.11.2007 (Sob) 16:32

Wybrałem GParted-liveCD 0.3.4-10-beta (auto-configuration) ale pojawia se taki komunikat:

Gdy klikne to znów mam do wyboru:

Pierwszy raz spotkałem się z takim problemem.

Ostatnio używałem nieco starszej wersji gparted i wszystko śmigało aż miło.

Jedyne co mogę polecić to spróbuj ściągnąć inna wersję (tylko nie beta - te mogą być czasami lekko niedopracowane)

Pozdrawiam

No więc tak: spróbuj ponownie pobrać gparted (może być starszy, być może plik jest uszkodzony) lub spróbuj z Ubuntu (też zawiera gparted, no i z niego będzie więcej pożytku).

idź z tym dyskiem do kolegi i tam go sformatuj. A jak to nie pomozę to…idź z nim na śmieci

beznadziejne podejscie do tematu (post powyrzej) no cuz ja nic juz tu nie poradze wszystko co wiem zostało powiedziane. esli chcesz sformatowac dysk to wez sobie linuksa załatw sa bardzo pomocne choc nadal uwazane za zbyt skomplikowane dla przeietnego uzyutkownika jeli chcesz miec kompa tylko do pracy i do smigania po necie to daruj sobie winde to smiec i wierdziela tyle pamieci ze głowa mała a linuksik ma wszystki co do pracy potrzenbe i za darmo wiec polecam linuksa