Nie mogę sformatować laptopa

witam wszystkich.Mam taki problem z formatowanie że wrzucam płyte z xp i włączam laptopa i nie rusza mi z płyty.W biosie jest ustawione ze na 1 miejscu jest cd/dvd i nie rusza mi dalej z płyty.Proszę o pomoc

Mój laptop to Toshiba Satelite.

A ogólnie to jest taki problem z tym laptopem że jak się uruchomi to widzę tylko tapetę i ale nie ma żadnych ikon na pulpicie i nie ma paska narzędzi a myszka normalnie chodzi tylko że nie ma w co kliknąć proszę o pomoc . z góry dziękuję .

Witam

Może odchaczone masz “pokaż ikony pulpitu” ?

  1. Wciśnij prawy klawisz myszy np. na środku pulpitu,

  2. wybierz “rozmieść ikony według”

  3. zaznacz "ptaszkiem pozycje “pokaż ikony pulpitu”

Pozdrawiam

piotrek

Inaczej. Jeszcze wciśnij klawisze crtl+alt+del, wybierz Plik>nowe zadanie(uruchom) i wpisz “explorer.exe”. Spróbuj sformatować jakimś innym programem startującym z płyty i sprawdź na innym kompie czy płyta z xp nie jest uszkodzona. Pozdrawiam! :wink:

Masz najprawdopodobniej wirusa na kompie ale system sam sie sypnal :\ skoro nie moze explorera odpalic.Sciagnij jakas plyte LIVE CD i tam sformatuj dysk.A w BIOSie zapisales zmiany??

witam ponownie. Wiec tak lewy i prawy przycisk myszy nie działa.Jak wchodzę w ctrl+alt+del i wchodzę w plik uruchom i “explorer.exe” to wyskakuje mi takie coś " uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się ,ponieważ nie znaleziono WINNET.dll.Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" tylko że jak nie mogę nic zrobić bo żaden przycisk myszy nie działa proszę o pomoc albo o wyjaśnienie jak rozpocząć format z live cd .

Musisz sciagnac plyte z live cd lub kupic w kisoku z jakims czasopismem i w biosie ustawic startowanie z plyty! !!

A plyte z windowsem masz legalna czy nie bo to dziwne ze nie startuje??

Masz tu link do live cd :

http://ubcd.sourceforge.net/download.html wypalasz na plycie cd skoro ci nic nie dziala musisz sciagnac i wypalic na innym komputerze i na wrzucic do swojego napedu

Jak wkladasz plyte do napedu z windowsem to resetujesz kompa (z plyta w srodku)i pojawic ci sie powinno kliknij aby rozruszyc z plyty czy cos takiego i wtedy klikasz jakis klawisz i powinno sie okno z instalacja windowsa pojawic