Nie mogę sformatować mp3 playera medion 512MB

Hej! Mam problem. Kupiłem mp3 playera firmy Medion. Wszystko było dobrze, dopóki raz nie włączyłem go i nie pokazał się komunikat “Incorrect format, reformat the player” :frowning: . Problem w tym, że próbowałem na trzech różnych kompach i nie działało (R-click, opcja formatuj i okienko formatowania w ogóle się nie pojawia) :placze: . Oczywiście pomyślałem, że może do sformatowania potrzeba sterowników (wcześniej pod WinXP działał jak każdy inny pendrive - bez żadnych kłopotów). Niestety musiałem coś źle zrobić, albo jest to jakiś inny problem, bo nic to nie dało :sciana: . Co dziwne w pobliskim Media Markt, gdzie playera kupiłem wszystko działa :o i już kilka razy mi go formatowali, ale nie jest to ostateczne rozwiązanie, żeby za każdym razem do nich latać. Proszę pomóżcie. Nie mogę znaleźć pudałka, więc nie pamiętam jaki mam model, ale tu możecie zobaczyć jak on wygląda:

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/zdjecie/306998_1.html

Poczytaj instrukcję do niego - formatowanie wykonaj z poziomu jego menu - poczytaj jaki zalecają format FAT,FAT32 i tak sformatuj.

Możliwe również że MP3 uszkodzony.

Jednego jestem pewien, instrukcja jest w pudełku, którego nie mogę teraz dostać. Będę więc pisał z pamięci.

W instrukcji zalecają format FAT (nie pamiętam który) ale jak napisałem, po kupieniu i po każdym formacie wszystko działało. Chciałbym tylko móc sformatować go u siebie. Co do formatowania z poziomu menu, to nie ma takiej opcji (możesz mi wierzyć, nie jestem aż tak początkującym użytkownikiem tego rodzaju sprzętu), a nawet jakby była, to i tak na niewiele by się zdała, bo komunikat o błędnym formacie jest jedyną rzeczą, jaką można z niego wycisnąć dopóki błąd nie zostanie usunięty.

Co do uszkodzeń, to napisałem (chyba wyraźnie, ale mam stwierdzoną dysgrafię, więc może jednak nie?), że taki błąd pojawiał się nieraz i za każdym razem wystarczał format (czyżby MODERATOR nie czytał postu? Nie! To niemożliwe! Coś mi się musiało pomylić).

W Start>Uruchom> wpisz i uruchom compmgmt.msc

W części zarządzanie dyskami możesz wykonywać wszelkie operacje typu kasacja/format. Jeśli i z poziomu tej usługi nie będziesz mógł wykonać formatu, możesz spróbować czynności następującej (na dwóch moich odtwarzaczach działa):

Przed podłączeniem mp3 do kompa wciśnij przycisk power i trzymając go przez ok. 10 sekund podłącz do kompa. W moich urządzeniach powoduje to uaktywnienie trybu technicznego - nie można nic kopiować, ale można sformatować, czy wgrać nowy firmware.

Nie wiem, czy kogoś to interesuje, ale może się zdarzyć, że ktoś będziemiał podobny problem:

  • przyjechałem na weekend do domu, pudełko od odtwarzacza było tam, gdzie reszte pudełek, a w pudełku “quick start guide” (może nawet polska wersja też była) oraz płytka ze sterownikami i manualem.

  • zgodnie z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami i manualem powinien działać windows’owy format

  • wbrew wszelkiej logice zainstalowałem na moim WinXP sterowniki do mojego MP3 playera

  • w folderze w którym zainstalowały się sterowniki był też jeden program

  • służył on do wymiany firmware’u…

  • …ale miał też opcję “format data area”

  • I DZIAŁA! !!

  • mam tylko nadzieję, że efekt utrzyma się, do czasu mojego powrotu do internatu i że da się to samo zrobić u mnie na kompie.

Dzięki za dobre chęci i pozdrowienia!

P.S.

@bukosss

To też nie działało