Nie mogę sformatować partycji D: z Windows 7


(Tomaloo1) #1

Witam,

kiedyś na partycji D instalowałem Windows 7 RC. Teraz z poziomu partycji systemowej C: na której jest XP chcę sformatować tamtą partycję z Siódemką.

Niestety XP nie pozwala mi tego zrobić i krzyczy że jakieś procesy są uruchomione. Nie pomaga próba w trybie awaryjnym ani total commander,ani nawet klasyczne format D: z wiersza poleceń..

Jak można wymusić format wybranej partycji?


(Dimatheus) #2

Hej,

Możesz to zrobić z pomocą płytek LiveCD - na przykład za pomocą GParted - GParted 0.4.5-3. Po sformatowaniu odpowiedniej partycji zostanie Ci jeszcze problem z Bootloader'em, który możesz rozwiązać w sposób opisany w poście problem z oknem wyboru systemu przy uruchamianiu komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Tomaloo1) #3

Znalazłem w międzyczasie taki sposób:

-Ustawienia

-Narzedzia administracyjne

-Zarzadzanie komputerem

-Dyski

-Zarzadzanie dyskiem

Co prawda z tego poziomu nie dało się też zrobić bezpośrednio formatu ale działa PPM- usuń dysk logiczny. Następnie w wolnym obszarze założyłem nowy dysk logiczny. Teraz się formatuje właśnie.


(Dimatheus) #4

Hej,

No też jest to jakiś sposób... Tylko prawdopodobnie spowoduje zmianę literek napędów - oczywiście będzie to można zmienić również w tym samym miejscu.

No i na koniec zostanie Ci zmiana w Bootloader'ze, by domyślnie uruchamiał się XP - ale o tym było już w poprzednim poście... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus