Nie moge sformatowac SATA

Witam. Posiadam twardy dysk SATA segate 80gb 7200rpm. Nie moge go sformatowac/usunac partycji.

Gdy chce zainstalowac Windowsa, uruchamiam instalacje, twardy dysk jest widziany poprawnie przez bios i instaler. Widac partycje ale one nie sa podpisane czy to jest C: czy D: poprostu sa tylko znaczki “-”. Gdy cche usunac partycje wciskam na wybrana enter i wyskakuje mi ze niemoge usunac tej partycji. po chwili wraca do onka z partycjami ale juz nie ma zadnej partycji i jest pusto/nie widzi juz zadnej partycji jakby nie bylo twardego dysku.

Twardy walna sie podczas resetowania. Zawiesil sie komputer podczas wgrywania systemu. Zresetowalem i potem mialem przy starcie niebieski ekran ze jest uszkodzony system i brakuje pliku.

Probowalem programu KillDisk ale nie dziala. Po odpaleniu programu wybieram partycje zeby usunac i program sie wiesza.

Kolega powiedzial mi ze prawdopodobnie uszkodzilo sie RDB i ze twardy idzie do smieci.

Czy da sie cos zrobic z tym twardzielem ?

MaveRick_ ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Spróbuj podłączyć dysk pod inny komputer z działającym systemem (np u kolegi). Jak nie wstanie, to niestety dysk mógł paść.

Jeżeli nie możesz tego zrobić, to zmień u Siebie kabel sygnałowy oraz zresetuj Bios: viewtopic.php?f=7&t=267235

cosik_ktosik: tak tez zrobilem. bios kompa kolegi widzi twardziela poprawnie, ale po wgraniu windowsa twardziela juz nie widac (pod windowsem).

Kaka: jestem na emigracji i nie mosiadam windowsa po polskiemu, do tego pisze w pracy.

Czy możesz u Siebie w Biosie przestawić tryb Sata Mode z AHCI lub Raid na IDE (zobacz w Integrated Peripherals).

cosik_ktosik: no wlasnie nie ma tam tej opcji. w laptopie mam ta opcje ale w desktopie nie ma :(.

dysk ten podlaczalem tez jako drugi u kolegi (on ma sata) czy li dwa dyski byly sata.

A czy zintegrował sterowniki trybu tekstowego do kontrolera dysku z płytą instalacyjną systemu?

cosik_ktosik: ? … oba dyski sa Seagate (4ogb qmpla, glowny no i ten problemowy 80gb) nic mi nie wiadomo o integralnosci sterownikow do tego twardego dysku.