Nie mogę się bezprzewodowo połączyć z internetem

Mam problem z połączeniem bezprzewodowym na laptopie samsung windows 7 64 bit .na pasku zadań pokazuje mi się monitor z kablem obok i krzyżykie.gdy na to klikam pisze “brak dostępnych połączeń” , klikam rozwiązywanie problemów

na dole jest napisane Usługa Zasady diagnostyki nie jest uruchomiona. mam do wyboru “spróbuj wykonać te naprawy jako administrator” i pokaż dodatkowe opcje ". klikam to .1 .Jak chwilę poczekam aż skończy to to nic nie daje. proszę o pomoc.

Karta bezprzewodowa jest włączona?

Sterowniki do karty bezprzewodowej masz zainstalowane?

jak to sprawdzić ? nie zabardzo sie na tym znam .

Sprawdź czy menadżerze urządzeń, obok pozycji karta bezprzewodowa nie ma żółtych znaków zapytania. Jeżeli tak, zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa.

Jeżeli w menadżerze urządzeń nie ma karty bezprzewodowej sprawdź czy jej nie wyłączyłeś (przyciskiem na obudowie, skrótem klawiszowym). Lub sprawdź czy karta nie jest wyłączona w BIOSie.

dodałbym zdjęcie ale nie wiem jak

Dodane 16.08.2013 (Pt) 20:27

ajkim skrótem i co to jest BIOS i jak to sprawdzić.

Możesz wgrać zdjęcie do forumowej galerii a tutaj podać tylko link do zdjęcia.

Nie wiem jaki masz laptop więc sprawdź w instrukcji jakim skrótem włącza się w twoim przypadku WiFi. Bądź sprawdź czy na obudowie nie masz przełącznika, i czy nie jest przypadkiem przesunięty na pozycję wyłącz.

Witaj Ciepiel. Mam też win7, ale na acer i wyłączałem sobie wifi. Tam też mogę go włączyć i włączyć, czyli kliknąć na pasku obok zegara w ikonę łącza, otwórz centrum sieci i udostępniania, potem na zmień ustawienia karty sieciowej i z prawokliku wybierz włącz w połączenie sieci bezprzewodowej, to się włączy. Na kabel, to to z prawokliku wybierasz wyłącz. Chyba, że ten samsung ma jakoś inaczej, ale sprawdź, czy masz włączone wifi.

Bogdan.