Nie mogę się dostać do routera

Cześć, mam problem z routerem: chciałem wejść w ustawienia przez przeglądarkę (poprzez domyślny adres), jednak on nie działa. Router to jakiś tp-link, dostarczony wraz z internetem przez lokalnego dostawcę internetu. Czy router mógł zostać zablokowany (przez dostawcę) ? Jeśli nie to jak radzicie się za to zabrać, jeśli tak, to czy próba uzyskania dostępu nie będzie łamaniem umowy ?

Reset routera powinien go wrócić do  ustawień domyślnych.

Jeśli jednak należy on do dostawcy, może być póżniej problem z działaniem usługi. Klient wezwie technika i zapłaci za naprawę awarii z winy klienta.

Tak, mógł zostać zablokowany, abyś w nim nie grzebał.

To zależy co masz w regulaminie zapisane. O ile łamaniem umowy nie, o tyle łamaniem prawa już może być (łamanie zabezpieczeń urządzenia, które nie należy do Ciebie).

Router niekoniecznie musi mieć ustawiony domyślny adres, ISP na swoje potrzeby mógł go zmienić. Spróbuj logować się na adres bramy domyślnej - to jest prawidłowy adres routera.

Pewnie zmieniony adres routera jak pisze roobal. Zadzwoń do dostawcy i zapytaj… będzie najpewniej.

a po drugie, sprawdź model (na spodzie routera) i poszukaj informacji, może się okazać że musisz dopisać np :8080 do adresu (port)