Nie mogę się dostać do trybu awaryjnego Windows 8

Witam serdecznie,

mój problem polega na tym, iż nie jestem w stanie w żaden sposób dostać się do trybu awaryjnego w Windows 8. System uruchamia się ponownie po wyrzuceniu na ekran błędu BSOD (niestety nie jestem w stanie przeczytać chociażby jaki to błąd, ponieważ akcja dzieje się zbyt szybko).

Próbowałem podczas POST oraz boot naciskać klawisz F8/Shift+F8 i chyba wszystkie kombinacje jakie istnieją na świecie, niestety bez rezultatów.

Komputer to Ultrabook Samsung NP540U, który nie posiada napędu optycznego, więc nie jestem w stanie uruchomić instalacji.

Kiedy wyłączę opcję Secure Boot wtedy UEFI przechodzi w jakiś inny tryb, w którym widnieje F4 Recovery, lecz gdy to uruchomię uruchamia się Samsung Recovery application, na którym widnieje tylko progress bar i gdy zakończy operację, restartuje się z powrotem (po około 3 minutach) i tyle go widzieli. Błędne koło wciąż jest zataczane…

Nie mam już pomysłu jak uruchomić jakikolwiek tryb w tym Windows’ie i na tym komputerze, większość tutoriali na necie pokazuje jak uruchomić tryb awaryjny, gdy jesteś w stanie poprawnie uruchomić system, ja niestety nie jestem w stanie.

Pozdrawiam, undefinedman.

Edit:

Problem polega na tym, iż wszystkie partycje są uszkodzone i programy typu Partition Magic nie są w stanie tego przywrócić, bo partycja widnieje jako UNKNOWN. Teraz moje pytanie, jeśli wywale do czysta te partycje, usunę również RECOVERY, którego nie posiadam na nośniku żadnym. Co w tym przypadku, jak zalegalizuje Windows 8? Komputer nie posiada nalepki z kodem pod spodem, lecz samo Logo Windows 8.

Też nie mogłem wybrać uruchamiania systemu. Dopiero trzymanie schift+f8 zaraz po uruchomieniu załapało i przeniosło mnie do tego ekranu wyboru.