Nie mogę się podpiąć do sieci radiowej mimo braku zab

Cześć wam. Mam pewien problem, tzn jestem czasem z laptopem u ciotki i ona ma neta radiowego w całym niemal domku. Nie ma zabezpieczenia z tego co widzę ale nie mogę się podpiąć do sieci. Na liście mam że komputer widzi sieć, klikam żeby się połączył i zero reakcji… W czym może być problem ??

Sieć może być skonfigurowana tak, że np:

  • Do sieci może być podłączony tylko jeden komputer na raz i akurat ten jeden jest cały czas podłączony

  • Może być wyłączone DHCP i nie przydzieli ci wewnętrznego IP

  • Może być ustawiony filtr adresów MAC i do sieci będą mogły się podłączyć tylko komputery z kartami sieciowymi o określonych adresach MAC

Jeśli to internet ciotki, to pogadaj z nią, a jeśli to sieć kogoś innego, to NIE PODŁĄCZAJ SIĘ NA “LEWO”.

Nie no spokojnie, siec u ciotki. Właśnie zapomniałem wcześniej napisać że wcześniej kilka razy udało się podpiąć bez najmniejszego problemu. Mogłem przeglądać strony, ściąganie z sieci też szło i to bardzo ładnie. Po prostu klik i jest sieć… Ciotka nie ma głowy do komputerów po prostu ma działać więc nie sądzę żeby pozakładała jakieś zabezpieczenia, po prostu nie wie jak. :shock:

I jeszcze jedno: jak wzmocnić antenę w laptopie ? Bo może w tym problem… :evil:

http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,4708489.html