Nie mogę się połączyć na serwer przez FTP!

Witam! Mam problem z połączeniami ftp na serwer lua.pl. W ogóle nie chce się połączyć… próbuje przez Total Commander oraz FileZila i nic… W Totalu wyskakuje że połączenie zostało przerwane, a w FileZila, że nie można się połączyć z serwerem. Co jest tego przyczyną? Proszę o pomoc.

P.S. Dane wpisuje prawidłowo bo sprawdzałem 5 razy. Pomocy!!

  1. hasło

  2. login

  3. problem z providerem :mrgreen:

co? nie za bardzo rozumiem? a… i mój kolega na moje konto normalnie się loguje…tylko ja mam problem ;]

Proszę nazwać temat konkretnie i bez krzyków. Inaczej zostanie usunięty.

chebinho

Miałem taki sam problem , firewall blokował :mrgreen:

a jak to wyłączyć? bo nie wiem ;]

Tak na szybko wyłącz całkiem firewalla i spróbuj czy sie połączysz.

Jeżeli tak ,to napisz jakiego używasz, trzeba “go” odpowiednio skonfigurowac :slight_smile:

jak wyłączyłem to normalnie połączyło… a nie wiem jaki to firewall… “Zapora Systemu Windows”… mam XP Professional…

Wejdź w…

Start–>> panel sterowania–>>centrum zabezpieczeń–>>firewall de Windows -->>opcje zaawansowane -->>przy połączeniach -->>konfiguracja -->>następnie servidor(serwer) FTP zaptaszkuj (port21) ok’ akceptuj …

ps.

nie mam systemu w polskim języku dlatego niektóre słowa mogą sie różnić w twoim systemie .

zrobiłem wszystko jak napisałeś i dalej wyskakują te błędy… mimo że jak wyłączę całkiem firewalla to chodzi normalnie…

Start–>> panel sterowania–>>centrum zabezpieczeń–>>firewall de Windows–>>w środkowej zakładce dodaj program -->>wyszukaj totalcomander’a i dodaj … akceptuj …

już mam… i dalej to samo ;/

przykro mi :lol:

nie wiem :oops:

może twardsze głowy na forum pomogą :wink:

Jaki masz net jak masz radiowy to bedziesz musial odczekac az admin neta zrestartuje cala siec tez tak kiedys miałem :frowning:

A spruboj wejsc przez firefoxa : ftp://adres_serwera_ftp np: ftp://ftp.boo.pl .

A nastepnie tym samym sposbem przez Moj Komputer.

PS; Sorry za brak polskich znakow.

ja mam sieć lan i ja jestem adminem serwera… (przez router)… a jak chciałem wejść przez firefoxa to wyskakiwało że nie można się połączyć z serwerem, a przez mój komputer, że nie można się połączyć z serwerem bo wystąpił błąd podczas dostępu do folderu (czy coś takiego)… nie wiem o co chodzi… pomóżcie…

ostateczność :

Zmień firewalla z systemowego na np :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=611&t=84

ja go używam jest dla mnie ok’

dodałem w nim totalcomandera’ w filtrze pakietów i nie mam problemu z połączeniem sie z “moim” serwerem :smiley:

jesli bys sie zdecydował na zmianę zapory zerknij :

viewtopic.php?f=2&t=211260

Spróbuj jeszcze jednego sposobu zainstaluj firefoxa najnowszego i wgraj sobie dodatek “FireFTP” spróbuj się tak połączyć.

Pozdrawiam !

FireFTP też nie działa… nie wiem…najwyżej jak będę chciał coś wgrać na serwer to wyłącze całkiem zaporę…