Nie moge się połaczyć z ftp

Witam mam taki problem,nie moge sie połączyć z zadnym z moich ftp.Na boo.pl przy trybie tryb pasywny staje przy poleceniu LIST a bez trbu pasywnego niby się tc połączył ,ale nie widać żadnych plików.Tak samo jest na yoyo tylko że jest jedna mała różnica jak wyłącze tryb pasywny wyskakuje mi okienko "Polecenie PORT nie powiodło się ".Próbowałem łączyć się z knoppixa przez program gftp oraz przez programy dla windowsa takie jak tc,FlashFXP,FileZilla i za nic na świecie nie moge sie połączyć.Dodam jeszcze że na boo wchodzie przez klienta ftp na stronie www ponieważ mam ten problem od około miesiąca ,ale teraz mam zamiar coś z tym zrobić

Jaki masz ustawiony port - 21 ??

Niektóre serwery potrzebują 8222

Proponuję skontaktować się z dostawcą hostingu.

A ja proponuję… wyłączyć na wszelki wypadek FireWall’a włączyć FileZilla’e w Serwer: ftp.boo.pl w Użytkownik: nazwę użytkownika i hasło: wiadomo co - w miejsce portu nic nie wpisywać. Też mam server na BOO.pl i działa bez problemu.

ale na knoppixe nie mam zadanej zapory włączonej ;/.Ma jeszcze takie małe pytanko jest taka możliwość że administarator sieci mógł zablokowac dostęp do ftp ??

Tak, mógł zablokować port 21, ale to mało prawdopodobne.

Poróba połączenie przez FileZille