Nie mogę się połączyć z internetem na laptopie

Witam pare dni temu spalił mi się zasilacz i używam laptopa ale w domu mam router przewodowy i jest internet u mnie,brata i ojca chcę używać laptopa u siebie ale jak podłączam kabel to pisze cable unplugged i tak non stop co pare sekund w prawym dolnym rogu… u mojego brata wszystko działa;/ Znacie rozwiązanie?? Laptop sprowadzany zza granicy dlatego ang winda

Czy używasz innego czy tego samego kabla? może być uszkodzony.

Czy nie masz w ogóle internetu czy oprostu się rozłącza? Może port jest uszkodzony i jak ruszasz kablem to się odłącza.

Najwazniejsze pytanie - masz w ogóle dostęp do netu (chociażby chwilowy) czy nie?

Czy w routerze masz ustawioną konfigurację przez DHCP, czy na stałe wprowadzone adresy IP?

W laptopie musisz albo na stałe wstukać adresy albo ustawić automatyczne pobieranie adresu IP.

Używam innego kabla bo ja mam pokój piętro niżej,nie mam wogóle może kbel jest uszkodzony;/ a co do posta drugiego to nie mam zielonego poj. o co chodzi bo sie nie znam na tym

Wejdź w Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe

Kliknij prawym klawiszem myszy na Połączenie lokalne (może być inna nazwa) i wybierz Właściwości.

Kliknij Protokół internetowy (TCP/IP) i wybierz Właściwości

Na 90% powinno być zaznaczone “Uzyskaj adres IP automatycznie” i “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Zależy to od konfiguracji routera, ale tak powinno być w większości przypadków.

WSZYSTKO JEST NA AUTOMATYCZNIE <<