Nie mogę się połączyc z LIVEBOX

Witam żadne urządzenie nie moglu się połączyć z moja siecią bezprzewodowa LIVEBOX. Dos talem taki plik txt i tam bylo napisane nazwa uzytkownika haslo itp. Ale klucz zabezpieczę byl inny i tak. Teraz na jednym komputerze moglem wejść w ustawienia 192.168.1.1 i ta były opcje dotyczące połączenia i nie zauważyłem nic nie pokojowego - komputery nawiązywały połączenie z siecia ale na zadnym się nie wlaczaly strony. Jak zresetowałem ustawienia wyjmujac z kontaktu i czekając aż się to wszystko pozapala już nie mogę nawiązać połączenia. Wcześniej mi sie to po restarcie takim samym udało na jednym kompie tak jak pisałem wyzej - (jakoś złapało siec i wpisanie zabezpieczanie klucza, który znalazłem gdzieś tam w ustawieniach połączenia( ustawić. Byk znak wykrzyknika na ikonie połączenia wifi - jezeli uda mi sie znowu dojść do wykrzyknika gdzie szukać problemu ze połączenie jest ( na telefonie znalazłem i połączył na innym laptopie tez no i na innym tez się udało) możne trzeba coś powpisywać jeszcze ? nic z MACiem nie robiłem a pamiętam ze to cos ważnego było ?

Trochę chaotycznie piszesz i ciężko zrozumieć co i kiedy robiłeś.

Nie wiem jak te nowe (obecnie sprzedawane) LiveBOXy ale te stare miały domyślnie włączony filtr adresów MAC, to by wyjaśniało dlaczego żadne urządzenie nie może się połączyć z WiFi. Musisz dostać się do ustawień LiveBOXa i wyłączyć to w ustawieniach sieci bezprzewodowej. Od razu stwórz nową sieć i ustal hasło aby wszystko dobrze działało. Sprawdź jeszcze czy masz wprowadzone dane do połączenia z netem, login i hasło do TP (Orange) bo po “restarcie” takim jak zrobiłeś czyli wyciągnięciem z gniazdka zasilania, te dane lubią się resetować.

Hej,

Generalnie wszelkie urządzenia sieciowe - typu router - konfigurujemy na samym początku kablowo. Dopiero po ustawieniu opcji bezprzewodowych oraz odpowiednim zabezpieczeniu sieci możemy podłączać urządzenia po WiFi - nigdy nie odwrotnie.

Jeśli chodzi o LiveBox’a, to jego pierwsza wersja posiada specjalny przycisku do rejestracji adresów MAC kart sieciowych - oznaczony jest on symbolem REG. Przed podłączeniem komputera po WiFi najpierw wciskamy przycisk REG - dioda połączenia bezprzewodowego na LiveBox’ie zacznie wtedy migać - a dopiero później na komputerze wybieramy odpowiednią sieć, wpisujemy klucz zabezpieczeń i łączymy się.

Pozdrawiam,

Dimatheus