Nie mogę sie połączyć z siecią bezprzewodową


(urz) #1

Witam, problem jak wyżej. Dodam, że u siebie w domu połączenie następuje bez problemów, natomiast u mojej mamy, która też ma skonfigurowaną sieć - nic. Komunikat jest taki, że nie może się połączyć z siecią. Hasło wpisuję prawidłowe. O co chodzi? Co mam zrobić, żeby mnie połączyło z konkretną siecią bezprzewodową?


(MarS) #2

Sprawdzić ustawienia zabezpieczeń dla tej sieci we właściwościach połączenia bezprzewodowego


(Dimatheus) #3

Hej,

Sprawdź też, czy w sieci tej nie jest używane filtrowanie po adresach MAC kart sieciowych. Jeśli tak, dodaj w ustawieniach router'a odpowiedni adres lub w czasie łączenia zarejestruj dany adres - w niektórych routerach służy do tego odpowiedni przycisk często opisywany jako REG.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(urz) #4

No dobrze - wchodzę, sprawdzam ustawienia i co dalej?

-- Dodane 19.01.2010 (Wt) 18:09 --

Dziękuję Dimatheus, ale nie wiem czy umiałabym sobie poradzić z routerem. Boję się, ze coś zepsuję. Myślałam, że wystarczy porobić coś w ustawieniach sieci bezprzewodowej na komputerze.


(MarS) #5

To proste. Obydwa urządzenia muszą obsługiwać ten sam rodzaj zabezpieczeń, czyli jak na routerze jest ustawiony WPA/PSK lub WPA2/PSK2 lub jakiekolwiek inne zabezpieczenie dostępu to dokładnie takie samo ustawienie musi być na urządzeniu włączającym się do sieci za pośrednictwem routera


(jajecpl) #6

Najsampierw zapytaj Mamy czy w routerze ktoś grzebał. Może był jakis magik i Mamę zabezpieczył :slight_smile: A jesli nie to podaj model routera, jaki masz system i rozmiar buta :lol: , to sie moze coś wymyśli...i sama lepiej nie zmieniaj nic w ustawieniach routera [-X


(Dimatheus) #7

Hej,

Spokojnie - nie taki Diabeł straszny, jak go rysują. :stuck_out_tongue: A w samem routerze naprawdę ciężko coś zepsuć. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to niepoprawne flash'owanie oprogramowania, które może uszkodzić urządzenie. Inne zmiany bardzo łatwo cofnąć, używając po prostu przycisku reset. :slight_smile:

Niestety, w tym przypadku trzeba odpowiednio skonfigurować i komputer i router.

:arrow: Czy możesz sprawdzić i podać na forum, jaki to router - dokładnie producenta i model? To bardzo ułatwiłoby nam znalezienie odpowiedzi. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus